Укр Рус
, журналістка розділу Медицина

Угода про копалини є, формальних гарантій оборони немає — Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль констатував, що в угоді про створення Українсько-американського інвестиційного фонду відновлення немає формальних гарантій оборони.

Про це він повідомив під час Години запитань до уряду у Верховній Раді в п’ятницю, 2 травня.

– Формальних гарантій оборони в цій угоді немає, але кожна нова надана Сполученими Штатами військова допомога Україні вважається капітальним внеском. Це стимулює адміністрацію США продовжувати і не зупиняти постачання нам зброї, постачання нам розвідданих, – сказав Шмигаль.

Водночас прем’єр зауважив, що тези, викладені в преамбулі угоди, є відсиланнями до гарантій безпеки від співпраці сторін.

Зараз дивляться

Підписали угоду

Нагадаємо, Сполучені Штати Америки та Україна підписали угоду про доступ до природних ресурсів.

Міністерка економіки України Юлія Свириденко підтвердила це.

– Як домовилися президент Володимир Зеленський і президент Дональд Трамп, спільно з міністром фінансів США Скоттом Бессентом підписало угоду про створення інвестиційного фонду відновлення США – Україна, – розповіла вона.

П’ять ключових принципів

Як повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль, уряд ухвалив рішення, необхідні для підписання угоди між Україною та США про створення инвестиційного фонду відновлення.

За його словами, в основі угоди між Україною та США закладено п’ять ключових принципів.

Серед них – рівноправність, адже інвестиційний фонд відновлення створюється на засадах 50/50 і обидві сторони мають рівне право голосу.

Згідно з угодою, Україна зберігає повний контроль над надрами, інфраструктурою та природними ресурсами.

Ще один із принципів – це нові інвестиції, а не борги. За словами прем’єр-міністра, угода не передбачає жодних боргових зобов’язань.

У документі йдеться про гарантованих інвесторів і покупців. Шмигаль розповів, що фонд інвестуватиме в проєкти і гарантуватиме комерційні закупівлі продукції на умовах “бери або плати”.

Крім того, угода передбачає узгодженість з євроінтеграційним курсом. Документ не перешкоджатиме набуттю Україною членства в Європейському Союзі.

Читайте також
Юридично у США, фактично в Україні: Шмигаль про інвестфонд відновлення
Денис Шмигаль

Джерело: Інтерфакс-Україна
Денис Шмигаль
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка