, редакторка стрічки

Початок НМТ-2025: етапи тестування та основні нюанси

початок нмт
Фото: Pixabay

14 травня розпочалося національне мультипредметне тестування (НМТ), яке триватиме до 25 червня. Всі зареєстровані учасники отримали запрошення на тестування. Саме цей документ є обов’язковим для допуску учасника до центру тестування. Його треба роздрукувати або пред’явити в електронному вигляді на вході. Також необхідно мати паспорт та сертифікат учасника НМТ.

Допуск починається за 30 хвилин та припиняється за 5 хвилин до початку НМТ. Якщо учасник запізнився, то, на жаль, здавати НМТ цього року він не зможе.

Факти ICTV розказують про основні етапи НМТ-2025 та на що варто звернути увагу вступникам.

Зараз дивляться

НМТ-2025: етапи тестування

У рамках вступної кампанії 2025 року організовано проведення національного мультипредметного тесту (НМТ). Як і в попередні роки, він проходитиме у спеціально облаштованих центрах у комп’ютерному форматі.

Загалом передбачено дві сесії тестування — основна та додаткова:

  • 14 травня — 25 червня  — основна сесія;
  • 14 — 25 липня — додаткова сесія.

Результати тестування оголошуються в особистому кабінеті та будуть доступні до 4 липня, а у разі участі у додатковій сесії — до 30 липня.

Які обов’язкові предмети та додаткові дисципліни треба здавати

У 2025 році абітурієнти проходитимуть НМТ з чотирьох дисциплін. Три з них є обов’язковими, а четвертий предмет учасники обиратимуть самостійно.

В перший день НМТ-2025 учасники складають обов’язкові навчальні предмети, зокрема, українська мову, математику та історію України. Тестування триває 240 хвилин і складається з двох етапів.

На першому етапі (120 хвилин) учасники НМТ виконують завдання з української мови та математики. Потім буде перерва 20 хвилин. Після неї необхідно виконати завдання з історії України та одного предмета на вибір. Це може бути українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька чи іспанська), біологія, географія, хімія або фізика.

Під час проходження НМТ учасник самостійно визначає порядок виконання завдань у межах кожного блоку, який складається з двох предметів. Наприклад, у першому блоці можна спершу розв’язувати задачі з математики, а вже потім перейти до української мови, або навпаки. Така ж можливість доступна і після перерви. Тобто учасник самостійно обирає, з якого предмета почати виконання кожного блоку.

Варто зазначити, що кожен учасник може пройти НМТ лише один раз. Перескласти тест під час додаткової сесії неможливо.

Для конкурсного відбору використовуватимуться результати виконання кожного блоку переведені за рейтинговою шкалою 100–200 балів.

Читайте також
НМТ-2025: де можна скласти тестування за кордоном
НМТ 2025 де можна скласти за кордоном

НМТ-2025: нюанси проведення

Під час проведення тестування забороняється користуватися телефонами, навіть на перерві.  Чернетки видаються, їх не можна брати з собою.

Що можна взяти з собою на НМТ:

  • документи;
  • ручки;
  • воду у пляшці без етикетки, перекус;
  • теплий одяг для укриття, на випадок повітряної тривоги.

Звертатися до інструкторів можна, якщо:

  1. маєте технічні неполадки;
  2. погано себе почуваєте і не в змозі проходити тестування;
  3. потрібно вийти з аудиторії;
  4. потрібно скористатися медичним приладдям.

Ті учасники, які не подали заявки на НМТ під час основного етапу реєстрації або не змогли взяти участь у тестуванні з поважних причин, матимуть можливість зареєструватися у додатковий період, тобто з 14 по 25 липня.

Реєстрація на додатковий період тривала з 9 до 14 травня. Змінити реєстраційні дані можна до 19 травня. Запрошення варто очікувати з 11 липня.

Замість результатів НМТ 2025 року можна використовувати результати НМТ 2022, 2023 або 2024 року.

Читайте також
Скільки запитань на НМТ у кожному з предметів у 2025 році
скільки питань на НМТ

Джерело: УЦОЯО

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка