Що означають статуси Не на обліку та Потребує оновлення даних в ТЦК у застосунку Резерв+

Одним із найпростіших способів оновити військово-облікові дані є застосунок Резерв+. Але після завантаження цього додатка деякі військовозобов’язані отримали дивні статуси.
Факти ICTV дізнавалися, що означає статус Не на обліку та куди звертатися.
Що означають статуси у застосунку Резерв+
Міністерство оборони заявляє, що деякі статуси у додатку спричинені людським фактором та некоректною роботою працівників ТЦК.
Найчастіше у застосунку Резерв+ можна побачити такі статуси:
- На обліку – це означає, що військовозобов’язаний вже перебуває на обліку, йому не потрібно звертатися додатково у ТЦК. Також такий статус з’являється, якщо людина заброньована чи має відстрочку. Навпроти статусу На обліку буде додаткова мітка про бронювання або відстрочку.
- Статус Знято з обліку означає, що людина перебуває на спеціальному обліку і належить до поліції або ДСНС. Такий статус може з’являтися у тих, хто переїхав в іншу адміністративно-територіальну одиницю України, був призваний або зарахований на військову службу, вступив на навчання до військових навчальних закладів чи підрозділів, направлений для відбування покарання, підданий примусовим медичним заходам, включений до оперативного військового резерву, або в інших випадках — за рішенням Міністерства оборони, СБУ чи розвідувальних органів України.
- Якщо ж особа має статус Виключено з обліку, це означає, що чоловік є чинним військовим або не придатний до служби.
- Позначка Порушення правил військового обліку може з’явитися, якщо людина не оновила свої дані після переїзду чи зміни роботи, не з’явилася за повісткою, не стала на облік після 17 років, не прийшла на медкомісію, або ж через помилки чи збої в системі.
- Потребує уточнення. Цей статус вказує на те, що людина є в реєстрі, але не прикріплена до жодного територіального центру комплектування. Рекомендується звернутися до ТЦК за місцем реєстрації та подати необхідні документи. Записатися до ТЦК можна онлайн через електронну чергу. Після оновлення інформації в реєстрі Оберіг, зміни автоматично з’являться в застосунку.
Що означає статус Не на обліку
Досить часто особа після оновлення даних має статус Не на обліку чи Уточнюється. Такий статус означає, що особа наразі не перебуває на обліку в жодному з територіальних центрів комплектування. Це може статися з різних причин — якщо людина ніколи не отримувала військовий квиток, якщо при внесенні інформації в реєстр сталися помилки, або через технічні збої в системі. У такій ситуації необхідно звернутися до найближчого ТЦК та пройти процедуру постановки на військовий облік.
Це досить часто трапляється з особами, які були призовниками, але у 25 років не змінили свій статус. Вони не прийшли до ТЦК та не отримали військовий квиток. В такому випадку потрібно звернутися до ТЦК та отримати квиток, надавши певні папери.
Якщо військовозобов’язаний не зробить цього, то здійснить адміністративне правопорушення і повинен буде сплатити штраф за те, що не виконав правила військового обліку.
Але такий статус можливий і у випадках, коли людина має квиток чи посвідчення. Це означає, що помилки припустилися в ТЦК, тому потрібно звернутися до центру комплектування та вирішити це питання, щоб не отримати штраф.
У Міноборони зазначили, що досить часто помилки в даних виникають через людський фактор, адже їх переносять із паперових носіїв до реєстру Оберіг. Тому, якщо напис у додатку Резерв+ Потребує оновлення даних в ТЦК, статус Не на обліку, або з’являються статуси, які не відповідають дійсності, то потрібно звертатися до Центрів комплектування.
Чи можна самостійно виправити дані у Резерв+
У додатку Резерв+ можна самостійно оновити деякі дані, зокрема номер телефону, електронну пошту та адресу проживання, але не частіше ніж раз на 7 днів. Якщо ж потрібно виправити ПІБ, дату народження або вирішити проблему зі статусом Дані не знайдено, доведеться звертатися до ТЦК або в ЦНАП.
До ТЦК або ЦНАП слід звертатися в таких випадках:
- якщо потрібно виправити особисті дані (наприклад, ПІБ чи дату народження),
- якщо в застосунку відображається статус Дані не знайдено,
- якщо є неточності щодо військового обліку (наприклад, ви вже не стоїте на обліку, але в системі вказано інакше),
- а також у разі помилок або неактуальної інформації, яка не оновлюється автоматично через державні реєстри.