Юлія Соколова |

Київ розраховує підписати промисловий безвіз на наступному саміті з ЄС – Зеленський

володимир зеленський

Україна розраховує на підписання угоди про промисловий безвіз з Євросоюзом уже на наступному саміті з ЄС.

Про це поінформував президент Володимир Зеленський за підсумками 23-го саміту Україна-ЄС у Києві.

– Починаємо розмову про оновлення митних тарифів та перегляд поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі. Є рух до дуже важливої для України угоди про промисловий безвіз. Вже на наступному саміті Україна-ЄС ми прагнемо підписати цю угоду, – наголосив Зеленський.

Так званий промисловий безвіз – це неофіційна назва Угоди про оцінку відповідності та прийнятність промислових товарів (Agreement on Conformity Assessment and Acceptance of industrial products, ACAA).

Можливість підписання цього документа передбачена Угодою про асоціацію між Україною та Євросоюзом.

Спочатку промисловий безвіз може охоплювати один або кілька секторів, а згодом поширитися на всі передбачені в Угоді про асоціацію 27 секторів.

Угода АСАА може відкрити ширший доступ для української промислової продукції до ринку ЄС. Вона передбачає, що торгівля товарами між сторонами здійснюється на тих же умовах, що і між державами-членами Євросоюзу.

Як раніше зазначали в Кабінеті міністрів, ACAA може охопити до п’ятої частини українського експорту до ЄС. Йдеться, зокрема, про продукцію машинобудування.

Для укладення угоди Україна повинна гармонізувати законодавство, системи ринкового нагляду, стандартизації з вимогами ЄС.

Раніше віце-прем’єр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина зазначала, що на саміті з ЄС 12 жовтня Україна почне політичні перемовини щодо укладення Угоди ACAA. Нині наша країна завершує другу фазу оцінки в межах цієї угоди, яка має завершитися до кінця року.

За підрахунками Стефанішиної, якщо протягом 2022 року вдасться завершити всі перемовини і ЄС не гальмуватиме цей процес, то угода набуде чинності в 2023 році.

Джерело: Офіс президента, Кабінет міністрів, Представництво України при Євросоюзі

Фото: Офіс президента

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Факти ICTV
Читайте новини Факти ICTV у Google News.
Довіряйте лише перевіреним фактам.
Приєднатись
Завантаження...

Вгору Вгору
Знайшли помилку в тексті?
Помилка