, редакторка стрічки

Уряд видаватиме гроші на новий бізнес: Шмигаль пояснив, як працюватиме програма єРобота

Уряд видаватиме гроші на новий бізнес: Шмигаль пояснив, як працюватиме програма єРобота
Фото: Урядовий портал

Глава Кабміну Денис Шмигаль на засіданні уряду 21 червня анонсував старт великого проєкту, спрямованого на грантову підтримку нового бізнесу.

– Уряд починає впроваджувати новий великий проєкт грантової безповоротної підтримки нових бізнесів. Сьогодні ми затвердили три програми грантового фінансування і ще три програми будуть схвалені найближчим часом, – наголосив прем’єр-міністр.

За його словами, усі програми передбачають створення нових робочих місць та можливість онлайн-оформлення заяви на отримання гранту – їх об’єднали під загальною назвою єРобота.

Перша програма передбачає виділення мікрогрантів до 250 тис. грн тим, хто хоче запустити новий бізнес.

Зараз дивляться

– Будь-який українець, який має бізнес-план та твердий намір розпочати власну справу, може розраховувати на підтримку держави. Ми плануємо видати 20 тис. таких грантів на рік. Відповідно – бюджет програми 5 млрд грн на рік, – сказав глава уряду.

За ці кошти можна запустити мікробізнес, наприклад, пошив одягу і взуття, хімчистка, сервісний чи ремонтний центр, СТО, монтажні роботи тощо, уточнив Шмигаль.

– Учасником програми може стати будь-який українець, який не працює на інших підприємствах та не веде інший бізнес. Для отримання гранту треба подати заявку через портал Дія, чи відділення Ощадбанку, додавши до заявки бізнес-план. Протягом 10 робочих днів експерти Ощадбанку та Державного центру зайнятості проведуть оцінку проекту. Якщо він відповідає критеріям програми, грантові кошти будуть перераховані на вказаний рахунок, – глава уряду пояснив умови отримання гранту.

Гроші на новий бізнес держава надаватиме не готівкою, а на окремий банківський рахунок. За ці кошти можна придбати обладнання, сировину, матеріали, закупити інструменти, частково оплатити оренду.

– Додатково нові підприємці зможуть отримати дешевий кредит за програмою 5-7-9% у розмірі до 2,5 млн грн. Це кошти на будівництво чи реконструкцію приміщень, на придбання додаткового обладнання, фінансування оборотного капіталу, – додав Шмигаль.

Дві наступні програми безповоротних грантів стосуються аграрного сектора – це створення садів і теплиць. Розмір гранту – від 5 млн до 7 млн грн, загальний бюджет програми – 7 млрд грн.

За словами прем’єр-міністра, її учасниками можуть бути як приватні підприємці, так і аграрні компанії та фермерські господарства, які мають у власності чи в оренді землю терміном щонаменше на 25 років.

Читайте також
Кредитування 5-7-9 не зникне, а умови стануть простішими – Шмигаль
Кредитування 5-7-9 не зникне, а умови стануть простішими – Шмигаль

бізнес в Україні, Денис Шмигаль, Кабмін
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка