
На Закарпатті 23 червня зафіксували найвищу в області температуру за останні 130 років, температурний рекорд встановлено і у Києві.
За спостереженнями автоматичної метеостанції Ужгород, температура сягнула +39,8 градусів, чим встановила історичний максимум. Попередній рекордно спекотний день був влітку 2002 року, тоді стовпчик термометра піднявся до +37,7.
Синоптики прогнозують, що така погода протримається в регіоні ще декілька днів, повідомляє Закарпатська облдержадміністрація.
Аномальну спеку у вівторок зафіксували і в столиці, ртутний стовпчик підскочив до +33,7 та побив рекорд 1946 року, зазначають у Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського.
Через сильну спеку та відсутність дощів у Закарпатській області встановили найвищий рівень пожежної небезпеки, який кваліфікується як 4-5.
Читайте:
- Спека в Україні: як врятуватись від теплового удару
- Перець замість холодного пива: як пережити спеку влітку
Однак у облдержадміністрації зазначають, що таке поєднання високої температури та тимчасового бездощів’я добре впливає на ріст виноградників та плодові сади.
У найбільш сонячні години, а саме з 10.00 ранку до 16.00 вечора, рекомендується перебувати в приміщенні, а вуличні прогулянки краще планувати на вечір або рано-вранці.
Джерело: Закарпатська ОДА