, випускова редакторка

Опалювальний сезон: Шмигаль розповів, чи планують відключення газу та електроенергії

Газ
Фото: Depositphotos

В Україні не плануються відключення газу та електроенергії під час опалювального сезону 2021-2022 років. Про це повідомив сьогодні на брифінгу під час робочої поїздки у Запорізьку область прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

Зокрема, Кабінет міністрів на виконання рішення Ради нацбезпеки та оборони заборонив відключати від газопостачання споживачів – як приватних осіб, так і бюджетні та комунальні підприємства.

– Стосовно опалювального сезону: ніяких відключень газу, електроенергії у нас не передбачається. Ми урядовим рішенням на виконання рішення РНБО заборонили відключення споживачів – і бюджетних, і приватних від газопостачання, незалежно від того, чи є угода із постачальником, – наголосив Шмигаль.

Очільник уряду уточнив, що в разі відсутності угоди із постачальником людина, бюджетна установа або комунальна установа автоматично переходять на постачання за механізмом ПОН: постачальника останньої надії, яким є НАК Нафтогаз України.

Зараз дивляться

Для таких споживачів діє встановлена урядом до кінця листопада ціна на рівні 7,96 грн за кубометрдля приватних осіб та 7,42 грн за кубометрдля комунальних установ. Ця ціна є стабільною.

Для бюджетних установ і комунальних підприємств, які мають окремі котельні, – стабільна ціна з транспортуванням та ПДВ становить 16,80 грн за кубометр. Йдеться про лікарні, дитсадки, школи, релігійні організації.

– І за цими цінами газ постачається безперервно. Тобто опалювальний сезон зірвано не буде, він проходить стабільно, – заявив Шмигаль.

Читайте також
Бюджетні установи будуть з газом, навіть якщо не встигли укласти угоду – Нафтогаз
Ціна на газ

За його словами, близько 99% теплогенеруючих підприємств в Україні вже готові до зими. Водночас у близько 80% населених пунктів країни розпочався опалювальний сезон.

Згідно з очікуваннями уряду, протягом осінньо-зимового періоду будуть працювати 14 із 15 енергоблоків атомних електростанцій. Вони працюватимуть по схемі 13+1 (13 блоків нестимуть основне навантаження, а один буде резервним).

– Електроенергією будуть безперервно забезпечені всі побутові споживачі, всі промислові споживачі за рахунок нашої атомної енергетики протягом цього осінньо-зимового періоду, – запевнив Шмигаль.

Варто зазначити, що з 1 жовтня тарифи на електроенергію для українців розраховують за новим правилом. Так, для домогосподарств, які використали протягом місяця до 250 кВт/год, вартість електроенергії становить 1,44 грн за 1 кВт/год.

Українці, які споживають понад 250 кВт/год на місяць, повинні платити 1,68 грн за 1 кВт/год.

Читайте також
Чи чекають нас відключення світла: як Україна та світ підготувалися до зими
Газ

Газ, Денис Шмигаль, електроенергія, Кабінет міністрів, Опалювальний сезон
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка