Медична допомога у Польщі: на що варто зважати українським біженцям

Біженці з України мають таке ж право на оздоровлення, що й громадяни Польщі. Тому заклад охорони здоров’я зобов’язаний прийняти українців за умови, що вони прибули до Польщі 24 лютого цього року та пізніше.
Це підтверджує експертка з питань легалізації в Польщі Оксана Колесник. Найкраще шукати поліклініку з персоналом, що спілкується українською чи російською.
Українці мають право на безкоштовне медичне обслуговування в Польщі за умови пред’явлення документа, що підтверджує перетин кордону не раніше 24 лютого 2022 року. Так, у них є можливість звернутися до лікарів первинної ланки, лікарів-спеціалістів, стоматологів, отримати діагностичні дослідження, лікування та реабілітацію в стаціонарі. Однак у догляд не входить санаторно-курортне лікування.
Всю інформацію про лікування в Польщі можна отримати за цілодобовим номером телефону 800 190 590, за яким можна поспілкуватися українською мовою. А ще на сайті pacijent.gov.pl, який також перекладено українською, та на сайті pomagamukrainie.gov.
Як записатися до лікаря
До лікаря первинної ланки необов’язково мати направлення. Все, що потрібно зробити, це записатися у вибрану клініку до потрібного лікаря телефоном або безпосередньо відвідавши медичний заклад.
Що взяти із собою до лікаря
Якщо маєте PESEL, необхідно буде надати його номер, що підтвердить право на безкоштовні медичні послуги. У разі відсутності номера PESEL треба буде пред’явити паспорт зі штампом про в’їзд не раніше 24 лютого 2022 року.
Крім номера PESEL та паспорта, варто взяти з собою вашу медичну документацію (виписки з лікарні, результати останніх обстежень, а також нереалізовані направлення до спеціалістів в Україні). Стане в пригоді список ліків, які ви приймаєте, а тим більше – їхнє упакування. Так лікарю буде легше визначити дозу, яку прийняв пацієнт до цього часу (лікар може перекласти назву препарату за допомогою перекладача). Під час візиту з дітьми слід взяти з собою медичну книжку дитини та інформацію про щеплення.
За наявності серйозних травм або хвороб потрібно одразу звернутися до приймального відділення найближчої лікарні. У разі необхідності викликати швидку допомогу за номером 112.
Відшкодування вартості ліків
Право на відшкодування вартості ліків для громадян України випливає безпосередньо з положень Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї країни (п. 1 ст. 37 спеціального закону).
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду Відродження у межах проєкту Українці в Польщі. Матеріал відображає позицію авторів і не обов’язково збігається з позицією Міжнародного фонду Відродження.
Джерело: tvn24.pl