В Україні збільшилася кількість громадян, які почали в побуті спілкуватися державною мовою.

Про це свідчать результати опитування Gradus Research, яке проводилося в середині травня 2025 року.

Все більше українців розмовляють українською мовою вдома

Згідно з опитуванням, 72% громадян спілкуються українською мовою вдома. Цей показник значно вищий, ніж був у квітні 2022 року – тоді таких було лише 53%.

Зараз дивляться

– Це – один з індикаторів національної консолідації в умовах війни, – зазначили в Gradus Research.

Мова спілкування в побуті

Фото: Gradus Research

Опитування проходило в період з 16 по 18 травня 2025 року. У ньому взяли участь 1 000 осіб віком від 18 до 60 років, які проживають у містах з населенням понад 50 тисяч осіб. У ньому не брали участь люди з тимчасово окупованих територій і зон бойових дій.

Чи зазнають українці утисків через російську мову

У 2023 році Київський міжнародний інститут соціології провів опитування, за результатами якого 84% російськомовних українців заявили, що не відчувають утисків.

Зокрема, серед жителів Сходу так думали 85%, а на Півдні – 81%.

Водночас лише 8% українців вважали, що російськомовні громадяни стикаються з систематичними утисками та переслідуваннями.

Читайте також
Кожен п’ятий українець чекає завершення війни вже у 2025-му
українці

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.