ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Дід Мороз не прийде: чому українці святкують День Святого Миколая

Чимало українців нині задумуються – з ким знайомити своїх дітей, про кого розповідати як про найдобрішого чарівника у світі, хто приноситиме подарунки і в чиї дива вселяти віру. З одного боку Дід Мороз – персонаж радянський, з іншого – для багатьох саме він традиційний. Святий Миколай і його свято були заборонені радянською владою. І тому свого часу він поступився Діду Морозу. Але нині відроджується саме ця традиція. Миколай – це реальна історична постать.

Дід Мороз прийшов до нас у 1937 році, в період найбільших політичних репресій у Радянському Союзі. За вказівкою Кремля, цей персонаж зустрічав гостей у московському Будинку союзів. Метою Москви було знищити церковні традиції українців, тому замість релігійної постаті Святого Миколая був вигаданий абсолютно світський і не обтяжений духовним сенсом герой – Дід Мороз.

Читайте: Як насправді виглядає святий Миколай

Останнім часом Святий Миколай вже почав потроху витісняти з нашої свідомості Діда Мороза. Дедалі  більше українців святкують і очікують подарунків саме 19 грудня. Так робить і Таша. Вона мама двох синів і засновниця дитячого садка, де діток виховують в українських традиціях.

Таша переконана, сама ідея свята – набагато глибша, ніж просто обмін подарунками.

У садочку Таші є навіть велика книга, куди кожна дитина записує свої маленькі добрі справи, про які неодмінно хоче розповісти Святому Миколаю.

Факти ICTV раніше писали про 10 ідей подарунків на Новий рік 2020.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка