, Журналістка Факти ICTV

Курс долара, готівка та продовольство: в якому стані перебуває українська економіка

Поки економіка окупантів, обкладена жорсткими санкціями Заходу, на грані краху, українська, попри складні воєнні часи, тримається.

Курс долара в обмінниках підскочив, але офіційний від Нацбанку не долає психологічної межі й складає на сьогодні 29,25 грн за $1. У Кабміні також звітують – вже виплатили пенсії 13 млн українців, до того ж проіндексовані, як і мало бути з 1 березня. Україна продовжує виконувати свої боргові зобов’язання перед кредиторами та чекає списання боргів у такий критичний період.

У Міністерстві фінансів запевняють, що грошей у державі вистачає на всі соціальні виплати. Більше того, кожен українець, який втратив роботу через військові дії, отримає від держави 6,5 тис. грн.

– Пенсії, заробітні плати будуть виплачуватися вчасно і у повному обсязі. Особлива потреба – потреба армії – також буде забезпечена. Ми маємо для цього ресурс. Зокрема, за лютий перевиконання бюджету на понад 24 млрд грн дозволяє нам це стверджувати, – говорить глава Мінфіну Сергій Марченко.

У НБУ також звітують, українська банківська система працює у звичному режимі. Банки надають всі послуги, картками можна розрахуватися онлайн, зняти готівку, хоч і не більше 100 тис. грн на добу. З перебоями можуть працювати відділення та банкомати у містах, які залишаються найгарячішими бойовими точками. Навіть, якщо банк не працює, готівку до 6 тис. грн, можна отримати у деяких мережах продуктових супермаркетів.

Читайте також
Як працює Приватбанк під час війни в Україні
приватбанк банкомат

Попри загрози ракетних ударів, брак сировини та збої у логістиці продовжуть працювати українські підприємства: млини, пекарні, молоко- та м’яосопереробні підтприємтва. І все для того, щоб мати змогу у критичний час забезпечити українців провізією. Українські молочники нині переробляють стільки ж молока, як і в довоєнний час. Хлібні заводи працюють у декілька змін. Один з українських агрохолдингів безоплатно передав більше 1,5 тонн пшениці, аби завантажити млини та пекарні.

Мінагрополітики заспокоює: в Україну продовжують надходити імпортні товари, для них скасували мита, налогодили логістику. Дефіциту продовольства у нашій країні не буде.

– Держава, в особі всіх державних підприємств, запускає виробництво ключових товарів: круп, хліба, борошна, яєць, олії, всього необхідного за мінімальною націнкою для того, щоб наситити торгівельні мережі. Всі виробничі потужності задіяні в умовах воєнного стану, – говорить міністр агрополітики Роман Лещенко.

130 підприємтв вже сфпормували 1 млн продуктових наборів для соціальнонезахищених українців. Тим час в уряді працюють над створення чотирьох фондів, кошти яких підуть на відновлення України. Влада впевнена, після перемоги над окупантом, ми відбудужмо потужнішу країну.

Читайте також
Героїчна оборона та ракетні обстріли мирних міст: хронологія 71 дня війни в Україні
Війна в Україні

Війна в Україні, Курс долара, Продукти
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Помилка в тексті
Помилка