ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Пульс, дихання, пітливість: що видає брехунів та чи можна обдурити поліграф

У Верховній Раді зареєстрували законопроект, який пропонує нардепам щорічне проходження тесту на поліграфі. В Україні ж дедалі більше компаній, що перевіряють на детекторі брехні своїх співробітників.

Крісло з купою датчиків може розкрити будь-яку брехню, – кажуть поліграфологи. Адже навіть якщо зовні приховати хвилювання цілком реально, то пульс, дихання і потіння обов’язково видадуть брехуна.

Під сідницями – датчик руху, на пальцях – вимірювачі артеріального тиску, пульсу та контролер змін потової залози – все це разом має дати максимально точний результат.

Один з чоловіків погодився продемонструвати на собі, як працює детектор брехні. Поліграфолог пропонує найпростіший тест: на всі питання треба відповідати лише ні, навіть коли почуєш своє справжнє ім’я.

Тож, чоловік збрехав, але поліграф зафіксував лише незначні зміни в реакції – змінилась амплітуда показань артеріального тиску та частота дихальних циклів.

Читайте: Проходження поліграфа матиме політичні наслідки – Разумков

Поліграфолог пропонує ще один тест: чоловік задумує цифру, машина має її вгадати, однак детектор брехні зреагував двічі – невже вдається обдурити детектор брехні? Поліграфолог каже: ні, просто чоловік не має мотивації для тестування.

Саме через це поліграфологи розкритикували і походи депутатів на детектор брехні. Купа камер, софіти, поп-корн для глядачів та ще й трансляція онлайн – все це не має жодного стосунку до справжнього тестування. Юристи ж кажуть, що проблема ще в тому, що в Україні відсутні офіційні правила застосування поліграфа.

Довіряти детектору можна, але за умови повного дотримання стандартів. Однак в Україні ходити на поліграф стало модно. Приводять навіть дружин та чоловіків, яких підозрюють у зраді. А ще кандидатів на посаду під час прийому на роботу, навіть у кафе.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, чому нардепи проходили поліграф і чи можна його обдурити.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка