ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

У Вінниці реставратори відтворили бій за визволення міста військами УНР

Початок ХХ століття. Вінниця на певний час стала столицею України, і саме за неї точилися найзапекліші бої. Реставратори практично з усієї держави приїхали до Вінниці аби відтворити перемогу військ УНР, які змогли подолати окупантів, що підійшли впритул до міста.

Найзапекліший бій за перемогу і визволення Вінниці відтворили понад 200 реставраторів. Війську УНР перемагати вдавалось нечасто. Тож перемога армії республіки у 1919 році – чи не найприємніший факт того історичного періоду. Реставратори називають це відтворення реконструкцією за мир. І все, що відбувалось століття тому перегукується із сьогоденням.

Читайте: З пострілами, вибухами та бронетехнікою – реконструкція битви армії УНР під Києвом

Один із найважчих боїв називають Чотирикутником смерті. Тоді війська УНР опинились в оточенні білогвардійських, більшовицьких та польських військ. Четвертим ворогом був тиф, від якого гинуло українське військо. Наступ проти денікінців та білогвардійців і перемогу реставратори відпрацьовували рік. Збирали не лише точні образи вояків, а й усю історичну правду.

Визволення Вінниці – це старт визвольного руху у 1919-му. Відтоді УНР почала здобувати низку перемог. Реставратори люблять відтворювати позитивні історії, бо саме вони показують, як об’єднавшись, українці  можуть боронити рідний край.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, як в Україні вшановували пам’ять Героїв Крут.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка