ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Як німецький фермер веде бізнес в Україні та чому чекає відкриття ринку землі

На Прикарпатті німецький фермер уже п’ять років займається органічним землеробством – вирощує зернові без синтетичних чи хімічних добрив. У Міхаеля Дільмана 320 га поля. Фермер готовий інвестувати у власну справу в Україні, але робить це поки з острахом, бо наділи – в оренді. Знаючи про переваги відкритого ринку землі в його країні, пан Дільман чекає на перезавантаження ринку землі, навіть якщо вона йому за новим законом не дістанеться.

Міхаель Дільман фермер у 15-му поколінні.

У Німеччині в нього майже тисяча гектарів зернових. Дбає про органічне землеробство – каже, в Україні земля для цього ідеальна. Тож уже п’ять років на Прикарпатті вирощує пшеницю, жито, овес та спельту. Хоча постійно Міхаель тут не живе, але щомісяця приїжджає, бо на своїх полях усе робить власноруч. Він і агроном, і бухгалтер.

Він переконаний, що за органічним землеробством майбутнє, але українці поки не готові платити дорожче. Тільки 10% продукції реалізують тут, решту везуть у Європу.

Дивіться: Гарні врожаї та вигідні ціни. Як працює ринок землі у Німеччині

Аби розвивати справу в Німеччині, Дільман отримав допомогу від держави – купив 300 га землі. Банк дав кредит на будівництво. Приміщення, де облаштували майстерні та склади, фермеру продали за євро. В Україні чоловік тулиться в залишках колгоспних складів. Але узаконити їх не може досі.

Щодня на підприємстві працюють шестеро робітників. Половина раніше заробляла за кордоном. Багатьох дивує ставлення фермера до землі.

У справу в Україні німецький аграрій інвестував мільйон євро. Тож дуже розраховує на перезавантаження ринку землі. Пояснює: держава мала б прописати такі правила, аби землю купували тільки фермери. Це має бути родинна справа. А якщо купуватимуть корпорації – тоді все піде нанівець.

Коли Міхаель говорить про Україну чи Прикарпаття, каже – ми. У нього п’ятеро синів, вони живуть у Німеччині. Один уже отримав половину батькової господарки і також займається органічним землеробством. Молодші ще вчаться. Фермер спростовує страхи про те, що українські землі для іноземців тільки сировинний придаток. Бо впевнений: один з його синів тут житиме.

Факти ICTV раніше писали про те, як у Раді планують змінити земельне законодавство.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка