ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Європротокол в Україні: як заповняти та переваги

У переповненому автомобілями місті один невірний рух може спричинити аварію.

Олександр їхав по окружній і його автівку зачепила фура. Пошкодження несерйозні, проте до європротоколу не звернулися. Викликали патруль поліції. За цей час затор збільшувався на очах. Олександр зізнається: за кермом вже десятки років, проте, як правильно заповнювати європротокол, не знає.

Страховку мають обидва водії. У цьому ж пакеті документів патруль поліції знаходить і європротокол.

Керівник патруля зізнається – інформації про європртокол і справді обмаль. Хоча останнім часом оформлюють його дедалі частіше, але після приїзду патруля.

В Україні європротокол запровадили ще у 2012 році. Разом з автоцивілкою, його безкоштовно видають страхові компанії. За статистикою, нині лише третину всіх ДТП оформлюють за допомогою європортоколу, у Європі цей показник понад 80%. У деяких балтійських країнах водіїв до цього документа привчали досить жорстко.

Читайте: Страхування авто: МВС запустить сервіс-нагадування про прострочення

Ще один стримуючий фактор – сума відшкодування. За європротоколом, це 50 тис. грн, з довідкою від поліції – 130. Більшість вважають, що пошкоджень більше і доведеться доплачувати. Але статистика доводить – середній розмір страхових виплат не перевищує 20 тис.

На користь єропротоколу швидкість страхових виплат. Більшість розрахунків відбуваються протягом місяця. Можна скористатися й електронним європротоколом, потрібен лише інтернет. До речі, він є ще більш ефективним, бо при заповненні перевіряються і страхові поліси, і власники автомобілів.

Страховики також нагадують – європротокол заповнюється якщо  немає потерпілих, наявні автоцивілки в обох водіїв, один з кермувальників визнає свою провину і обидва тверезі. Якщо всі ці фактори дотримані – поліцію викликати не потрібно. А відповідно і погіршувати життя іншим учасникам дорожнього руху.

Факти ICTV раніше писали про те, як підготувати авто до зими: правила водіння, коли міняти гуму і пройти ТО.

Теги: ,
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка