
Пожежі в Сибіру зафіксовані на площі в 1,8 млн га. Горять важкодоступні райони Якутії, Магаданського краю і Чукотки.
Згідно з прогнозами від 1 липня, смог від лісових пожеж в Сибіру скоро може досягти Північного полюса. Такі дані оприлюднив науковий співробітник європейської системи моніторингу атмосфери Copernicus Марк Паддінгтон.
За його словами, перенесення диму від лісових пожеж через Північний полюс відбувалося в 2019 році з Канади.
Читайте: Через пожежу в Чорнобильському лісі підвищать штрафи за підпал сухостою
A long smoke plume from #Siberia #wildfires was predicted to reach the North Pole in forecasts of aerosol optical depth & total column carbon monoxide initialized at 00z on 1 July 2020 from the #Copernicus Atmosphere Monitoring Service https://t.co/rZyxBH5Ae7 #ArcticFires pic.twitter.com/5Q3upD31Cl
— Mark Parrington (@m_parrington) July 2, 2020
Червень в Сибіру виявився найспекотнішим за всю історію спостережень. Температура повітря в деяких регіонах досягала 38°.
Також лісові пожежі в Сибіру в цьому році побили рекорд 2019 року з викиду вуглекислого газу в атмосферу. У 2020 році він склав 59 мегатонн.
У тундрі зафіксована найпівнічніша пожежа в історії спостережень. Він знаходиться в 50 км від Північно Льодовитого океану.
Пожежі в Україні
Навесні 2020 року Україну також охопили масштабні лісові пожежі. Рятувальники продовжували їх гасити кілька тижнів.
Зокрема, пожежі сталися в Чорнобильському лісі, в Житомирській області та Вишгородському районі Києва. Тоді смог сильно затягнув столицю.
Через сильні і тривалі пожежі Київ кілька разів очолював рейтинг міст світу з найбільш забрудненим повітрям.