Іл-76 упав у Бєлгородській області РФ: він перевозив ракети до С-300 – що відомо

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області впав російський військово-транспортний літак Іл-76. Усе, що відомо про авіакатастрофу – читайте у матеріалі Фактів ICTV.
- Що відомо про падіння літака Іл-76
- Відео падіння Іл-76
- Де впав літак Іл-76
- Що говорить Україна про падіння Іл-76
- Заява Генштабу після падіння Іл-76
- ГУР про обмін полоненими з РФ
- Чи могли військовополонені бути на борту Іл-76
Що відомо про падіння літака Іл-76
У Бєлгородській області РФ вдень 24 січня впав російський військово-транспортний літак Іл-76.
За інформацією губернатора Бєлгородської області Вячеслава Гладкова, на місці катастрофи Іл-76 працюють слідча група та співробітники російського МНС.
У Збройних силах підтвердили факт падіння літака Іл-76. У Генштабі ЗСУ стверджують, що літак перевозив ракети для ЗРК С-300, якими останнім часом масовано обстрілюють Харків з Бєлгородської області РФ.
Як повідомляють російські видання, на борту Іл-76 нібито було 65 полонених, три особи, які їх супроводжували, і шестеро членів екіпажу.
Відео падіння Іл-76
Момент аварії російського літака Іл-76 потрапив на відео. На ролику можна побачити наслідки авіакатастрофи в Бєлгородській області.
Де впав літак Іл-76
Російський військово-транспортний літак зазнав авіакатастрофи у Корочанскому районі Бєлгородської області.
Що каже Україна про падіння Іл-76 в РФ
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими та уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець заявили, що наразі з’ясовують всі деталі події та аналізують отриману інформацію.
Поки закликають українців та ЗМІ утриматися від поширення неперевіреної інформації щодо падіння літака РФ Іл-76.
– Нещодавно з’явилася інформація про падіння російського військово-транспортного літака Іл-76, як зазначають на ворожих ресурсах, на борту якого нібито перебували українські військовополонені. Наразі я як уповноважений ВРУ з прав людини з’ясовую всі деталі події та аналізую отриману інформацію, – написав він у Telegram.
Заява Генштабу після падіння Іл-76
Після інформації про падіння російського літака Іл-76 у Генеральному штабі заявили, що ЗСУ надалі здійснюватимуть заходи для знищення засобів доставлення, контролю за повітряним простором для уникнення терористичної загрози, зокрема на Бєлгородсько-Харківському напрямку.
Там пояснюють, що інтенсивність обстрілів у Харківській області пов’язана зі збільшенням кількості військово-транспортних літаків, що протягом останнього часу направлялися до аеродрому Бєлгорода.
У ЗСУ пояснили, що контролюють повітряний простір, відстежують точки запусків ракет та логістику постачання військово-транспортною авіацією для зменшення саме ракетної загрози.
ГУР про обмін полоненими з РФ
24 січня мав відбутися обмін полоненими між Росією та Україною, проте цього так і не сталося, повідомили в Головному управлінні розвідки.
У ГУР стверджують, що Україна виконала домовленості, а російських військовополонених було вчасно доставлено на обумовлену точку для обміну, де вони перебували у безпеці.
Згідно з повідомленням, Україна не знала про можливі маршрути та способи доставлення полонених. Відомо, що це відбувається авіаційним шляхом, залізничним і автомобільним транспортом.
Українську сторону не проінформували про необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі Бєлгорода, як це неодноразово робилось в минулому.
– Це може свідчити про навмисні дії Росії, направлені на створення загрози життю та безпеки полонених, – зазначають у розвідці.
Чи могли військовополонені бути на борту Іл-76
За твердженням російської сторони, обмін полоненими сьогодні не відбувся внаслідок збиття російського літака Іл-76, який нібито перевозив українських полонених. Наразі Україна не володіє достовірною та вичерпною інформацією, хто саме перебував на борту літака та в якій кількості, повідомили в ГУР.
У розвідці стверджують, що посадка транспортного літака в 30-кілометровій зоні ведення бойових дій не може бути безпечною і має обговорюватися обома сторонами, інакше наражає на небезпеку обмін.
– Може йтися про сплановані та навмисні дії РФ з метою дестабілізації ситуації в Україні та послаблення міжнародної підтримки нашої держави, – вважають у розвідці.