Укр Рус

Новітня зброя: якими будуть війни в майбутньому

Виставка новітньої зброї у Туреччині

4 дні, майже 50 країн-учасниць і довжелезні черги відвідувачів – це міжнародний військовий ярмарок у Стамбулі. Його називають Айдеф, входить у десятку найбільших оборонних виставок у світі і вважається одним з найбільш авторитетних у Європі. Тут дізнаються про останні тренди у сфері оборонки, представляють новітні зразки зброї і укладають мільйонні контракти.

Виставка проходить раз на два роки. Подивитися на зброю нового покоління приїхав навіть президент Туреччини Ердоган. Адже для країни, яка володіє однією з найсильніших армій світу, це дійсно визначна подія. За кілька останніх десятиріч держава зробила прорив у створенні різноманітних систем озброєнь.

Самохідна артилерійська установка Фіртніа – предмет гордості місцевого оборонпрому. На цьогорічній виставці турки представили прототип її нового покоління. Далекобійна САУ турецьких збройних сил вражає цілі на відстані до 40 кілометрів.

Зараз дивляться

Вдосконалена версія гаубиці приводить машину у бойову готовність, робить 8 пострілів і згортається для передислокації менше ніж за дві хвилини. Усе це дозволяє зробити сучасна навігація, спеціальний бортовий комп’ютер та новітня система закладання снарядів.

Новітня зброя: якими будуть війни в майбутньому

Представлені й гармати, для яких взагалі ніяких снарядів не потрібно. У них лазерні промені продукуються у генераторі, збираються у пучок і за допомогою оптики фокусуються на мішені. На промені не впливає гравітація і розповсюджуються вони із швидкістю світла, тому зникає необхідність враховувати рух мішені. Простіше кажучи – ухилитись від подібного пострілу неможливо.

Лазерна гармата може знищувати цілі на відстані до півтора кілометра. Приміром, сталеві пластини на відстані 500 метрів вона пропалила за 2 секунди. Але є недоліки. Лазер ефективний тільки в умовах прямого вогню, адже на відміну від артилерії не може долати стіну або пагорб. Промінь можна відбити дзеркальною поверхнею, а для його генерації потрібні колосальні енерговитрати. Тому на виставці гармата представлена у вигляді експериментального зразка.

Сучасна війна стає усе більш роботизованою. Сьогодні не тільки розвідувальні, але й бойові операції важко уявити без дронів та інших безпілотників. Відтак компанії активніше починають займатись портативними системами боротьби з безпілотниками.

Читайте: Всі країни повинні позбутися ядерної зброї – Трамп

Україна на турецькій виставці представила свою найбільш конкурентоспроможну продукцію – високоточну зброю. Модернізовані протитанкові ракетні комплекси Скіф та Корсар. Українські виробники кажуть, що попит іноземних замовників саме на ці комплекси зростає. Адже вони проходять випробування боєм – на Донбасі.

Керовані боєприпаси із лазерним наведенням – ще одна царина, де Україна активно вдосконалює озброєння. В авіаційному сегменті українці показали оновлені двигуни компанії Моторсіч та військово-транспортні літаки Антонов.

А ще зробили серйозну заявку на майбутнє – представили вітчизняний комплекс крилатих ракет Нептун, який зараз проходить випробування. З початку наступного року Укроборонпром планує запустити його в серійне виробництво і постачати до збройних сил.

Одна з фішок турецької виставки – те, що тут цікаво не лише офіційним делегаціям та військовим, а й простим відвідувачам. Турецька виставка окреслила вектори розвитку військової промисловості у світі і дала зрозуміти, які ж технології використовуватимуться у майбутніх війнах.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що Україна збільшила витрати на озброєння у 2018 році.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка