Шольц закликає Кремль до чітких кроків щодо деескалації навколо України

Федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц закликав Москву зменшити напругу, спричинену розміщенням російських військ поблизу українського кордону. Про це німецький канцлер заявив після спільної зустрічі із президентом Литви Гітанасом Науседою та прем’єрами Естонії і Латвії Каєю Каллас та Кріш’янісом Каріньшем у Берліні.
Шольц вкотре попередив, що ескалація агресії Росії проти України призведе до дуже тяжких економічних, політичних та стратегічних наслідків для Москви.
– Ми очікуємо від Москви чітких кроків, щоб знизити нинішню напругу в регіоні. Деескалація – це вимога часу, – наполягає канцлер Олаф Шольц.
Естонська прем’єрка Кая Каллас заявила, що будь-який прояв нерішучості чи відсутність єдності в НАТО можуть дати Росії хибний сигнал.
Співрозмовники Шольца зі свого боку вказали на необхідність подальшого укріплення східних кордонів НАТО, підвищення ролі Німеччини в урегулюванні конфлікту з Росією та єдності в лавах Північноатлантичного альянсу.

Голова уряду Латвії Кріш’яніс Каріньш сказав, що саме Німеччині варто взяти на себе головну роль в об’єднанні країн Євросоюзу та НАТО.
Щодо країн Балтії Шольц повідомив, що до Литви буде направлений додатковий контингент Бундесверу, чисельністю в 350 солдатів та офіцерів ФРН.
Що стосується вчорашніх переговорів радників голів Нормандського формату, які обговорювали шляхи припинення конфлікту на Донбасі та вирішення кризи через нарощування російських військ уздовж українських кордонів, то заступник голови адміністрації президента РФ Дмитро Козак заявив, що переговори не дали жодних результатів. Про це повідомляє американське видання The Wall Street Journal.

За словами Козака, на переговорах розрив між сторонами був такий великий, що вони навіть не змогли домовитися про спільну заяву.
Він сказав, що переговори між політичними радниками голів Нормандської четвірки, швидше за все, продовжуватимуться доти, доки не буде досягнуто достатнього прогресу для підготовки до саміту лідерів країн. А це, як запевняє Козак, нині нереально.
Нагадаємо, що канцлер Німеччини Олаф Шольц 14 лютого приїде до Києва і зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським. А вже 15 лютого він полетить до Москви, де зустрінеться з президентом РФ Володимиром Путіним.