Укр Рус
, випускова редакторка

Столтенберг про членство України в НАТО: Ми не підемо на жодні компроміси

єнс столтенберг
Фото: Depositphotos

НАТО не піде на жодні компроміси щодо питання членства України в Альянсі.

Про це заявив сьогодні на брифінгу генсек НАТО Єнс Столтенберг перед початком засідання Комісії Україна-НАТО та напередодні зустрічі НАТО-РФ.

Столтенберг запевнив, що Альянс відданий рішенню, яке було ухвалене на Бухарестському саміті в 2008 році. Згідно з ним, Україна в перспективі може стати членом Альянсу.

Зараз дивляться

– Ми зберігаємо відданість цьому рішенню і допомагаємо Україні просуватися до членства шляхом імплементації реформ і відповідності стандартам НАТО. І ми чітко сказали, що не підемо на жодні компроміси щодо права кожної країни в Європі обирати власний шлях, включно з механізмом безпеки, в якому країна хоче брати участь. Фундаментальним є непорушення цього принципу, – наголосив Столтенберг.

Він додав, що лише Україні та 30 країнам-членам Альянсу вирішувати, коли наша держава буде готова до членства. І ніхто інший не має права щось вказувати в цьому питанні.

Тим самим Столтенберг фактично відкинув вимоги Росії щодо “гарантій безпеки”, які передбачають заборону на вступ України до Альянсу.

Генсек НАТО також нагадав, що Альянс зараз надає політичну і практичну підтримку Україні. Йдеться про підтримку територіальної цілісності нашої держави, військові навчання, надання озброєння та нарощування військового потенціалу Збройних сил України.

– НАТО допомагає Україні здійснювати право на самозахист, – заявив Столтенберг.

Читайте також
Стосуються майбутнього України: про що йдеться у вимогах РФ до США та НАТО
Росія опублікувала проекти договорів щодо безпеки з США та НАТО: про що вони

Як відомо, 12 січня відбудеться засідання в форматі Рада НАТО-Росія. Його скликали після висунення Кремлем вимог щодо “гарантій безпеки” і нерозширення Альянсу.

Єнс Столтенберг уже назвав ці вимоги Москви неприйнятними та такими, що порушують основні принципи НАТО. За його словами США і Альянс готові обговорити з Росією питання контролю над озброєнням та більшу прозорість військової діяльності.

Єнс Столтенберг, НАТО, Російська агресія, Росія, Україна-НАТО
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка