, випускова редакторка

Прокуратура Німеччини взялась за розслідування воєнних злочинів РФ в Україні

Прокуратура ФРН
Фото: Getty Images

Федеральна прокуратура Німеччини у місті Карлсруе розпочала розслідування воєнних злочинів, скоєних Росією на території України.

Як пояснив в інтерв’ю німецьким ЗМІ міністр юстиції ФРН Марко Бушманн, йдеться про “структурне розслідування”, яке відкрив генпрокурор при Верховному суді Німеччини Петер Франк.

Це не розслідування щодо конкретної особи, а процедура забезпечення доказів. У майбутньому вони можуть бути використані для кримінального переслідування окремих осіб.

Зараз дивляться

– Ми зберемо і убезпечимо всі докази воєнних злочинів, – запевнив Бушманн.

Він охарактеризував війну в Україні, “за ескалацію якої відповідає лише Путін”, як “серйозне порушення міжнародного права, яке нічим не можна виправдати”.

За даними німецьких ЗМІ, федеральна прокуратура має конкретну інформацію про воєнні злочини, які вже були скоєні в Україні, і що їх кількість може зростати.

Як інформує німецьке видання Der Spiegel із посиланням на судові кола, “структурне розслідування” застосовується для забезпечення різних доказів, щоб мати згодом можливість, за необхідності, вживати заходів проти окремих злочинців.

Розслідування стосуватиметься повідомлень про використання Росією касетних бомб в Україні, удари по житлових кварталах та цивільній інфраструктурі, газопроводу, звалищу ядерних відходів та ТЕЦ.

Крім того, слідство розгляне інформацію щодо так званих “списків цілей” російських та чеченських підрозділів в Україні.

Раніше оприлюднювалася інформація, що в цих списках є імена українських політиків, яких РФ хоче вбити. А президент України Володимир Зеленський заявляв, що він є “мішенню номер один” для російських підрозділів. Західні ЗМІ інформували з посиланням на джерела, що на Володимира Зеленського за тиждень нібито було скоєно щонайменше три замахи.

Варто зазначити, що генпрокурор Німеччини може переслідувати воєнних злочинців та винних у скоєнні злочинів проти людяності у всьому світі. Це передбачено Міжнародним кримінальним кодексом.

Читайте також
Україна на суді ООН звинуватила РФ у використанні геноциду як зброї
Антон Кориневич

Слухання щодо воєнних злочинів РФ у Гаазі

Як відомо, 7 березня в Міжнародному суді ООН у Гаазі стартували слухання за позовом України проти Росії щодо вчинення останньою воєнних злочинів на території нашої держави.

Київ подав позов згідно з Конвенцією про запобігання злочину геноциду та покарання за нього, ухваленою в 1948 році. У позові наголошується, що Росія спотворила положення Конвенції, намагаючись виправдати вторгнення своїх військ в Україну.

Українська делегація закликала суд у Гаазі підтримати тимчасові заходи проти РФ, згідно з якими ця країна має негайно зупинити розпочаті 24 лютого 2022 року військові дії на території України.

Представники Росії на засідання Міжнародного суду ООН не з’явилися.

Джерело: Deutsche Welle, Der Spiegel, Die Zeit

Війна в Україні, Німеччина, Ракетні удари Росії, Розслідування, Російська агресія, Росія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка