PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

В Україні немає органу, який би системно вирішував проблеми учасників АТО – депутат Гліб Загорій

Про це у своєму блозі на сайті Новое время написав народний депутат Гліб Загорій.

– Важко зрозуміти, чому після трьох років війни на Сході в країні немає одного держоргану, який би комплексно та ефективно вирішував нагальні проблеми ветеранів АТО, які винесли на своїх плечах весь тягар цієї війни. Натомість, вже відомі випадки оборудок при розподілі земельних ділянок, які мають отримувати атошники, та непрозорого отримання статусу учасника бойових дій. Не кажучи вже про черговий скандал з виділенням Мінсоцполітики бюджетних коштів псевдоветеранським організаціям, – зазначив парламентар.

Він нагадав, що через відсутність системної державної політики у захисті учасників АТО тисячі ветеранів мають проблеми з отриманням статусу учасника бойових дій, земельної ділянки тощо.

– Орган, про створення якого йдеться, має опікуватися не лише адекватним та прозорим обліком всіх учасників бойових дій, які повернулися до цивільного життя, але й займатися їхньою психологічною реабілітацією, створювати необхідні механізми суспільної інтеграції та повноцінної життєдіяльності, – переконаний Загорій.

Ще одна проблема, на якій наголосив парламентар – повернення ветеранів до нормального життя після участі у бойових діях. В якості прикладу успішної адаптації військових ветеранів депутат навів Сполучені Штати Америки.

Читайте: Тука: Звільнення Донбасу відстрочено

– Американці ще в 1930-х роках створили міністерство у справах ветеранів (VA). Це державний орган виконавчої влади, який здійснює діяльність у сфері соціального забезпечення та захисту ветеранів, членів їхніх родин та осіб, що перебувають на їхньому утриманні, у тому числі загиблих військовослужбовців. Сьогодні це міністерство займає другу позицію серед всіх міністерств за кількістю працівників. Бюджет в цьому році становить 182 млрд доларів – це 4% від загального бюджету або 0,9% від ВВП, – підкреслив Гліб Загорій.

За його словами, левову частку роботи із допомоги учасникам та ветеранам АТО беруть на себе волонтерські організації. Проте вони хоча й численні, але розрізнені, і, на відміну від спеціалізованого державного органу, не можуть вирішувати проблеми у комплексі.

Нагадаємо, мер Києва Віталій Кличко вручив 50 сертифікатів на квартири військовим АТО.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка