PHNjcmlwdCBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1pZD0iMTMxOSIgZGF0YS1vdXRzdHJlYW0tZm9ybWF0PSJmdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1zaXRlX2lkPSJGYWt0eV9GdWxsc2NyZWVuIiBkYXRhLW91dHN0cmVhbS1jb250ZW50X2lkPSJmYWt0eS5pY3R2LnVhIiBzcmM9Ii8vcGxheWVyLmFkdGVsbGlnZW50LmNvbS9vdXRzdHJlYW0tdW5pdC8yLjExL291dHN0cmVhbS11bml0Lm1pbi5qcyI+PC9zY3JpcHQ+

Костянтин Паршин: Як створювався Міжнародний навчальний проект Центр підготовки PATRIOT

На сьогоднішній день Міжнародний навчальний проект Центр підготовки PATRIOT в умовах війни на Донбасі підготував тисячі військовослужбовців різних підрозділів.

Зокрема, Міжнародний навчальний проект Центр підготовки PATRIOT підготував військовослужбовців підвідомчих Міністерству оборони України 25 і 79 аеромобільних бригад, 74 і 129 окремих розвідувальних батальйонів, а також 17 і 93 (більше відомі як Кіборги) механізованих бригад. А також, особовий склад підвідомчих Міністерству внутрішніх справ: батальйону охорони правопорядку Луганської області, батальйону поліції спеціального призначення Луганськ 1, батальйону Полтава. Інструктори Центру підготовки PATRIOT беруть участь у реформуванні системи освіти і структури управління Національної гвардії України. Розроблену ними концепція структури управління включено в Стратегічного плану розвитку Нацгвардії. Її норми будуть прийняті до виконання вже в 2018 році.

Ти пам’ятаєш, як усе починалося

– Початок війни, 2014 рік. Дніпро, тоді ще Дніпропетровськ, на кордоні з Донецькою областю, там дуже гаряче, розширюється сепаратистський рух, проходять референдуми, захоплення адміністративних будівель. Це буквально у нас під носом, в 100 кілометрах. А у нас були дуже активні друзі, знайомі, зв’язки у бізнесі, що все в сукупності дозволило нам створити один із перших добровольчих підрозділів. Тоді Дніпропетровська обласна адміністрація взяла на себе відповідальність і добровольчі підрозділи жителів міста і області отримали озброєння. Наші добровольці висловили бажання брати участь у запобіганні референдумів у довколишніх округах Донецької області. Я упевнений, що допомоги, яку ми надавали в містах Донецької області, реально не вистачало в самому Донецьку. Але наш добровольчий рух сильно відрізнявся від кадрових військових, – згадує засновник Центру підготовки PATRIOT Костянтин Паршин.

Костянтин Паршин

Основою добровольчого руху PATRIOT став особовий склад охоронного підприємства Грифон. Завдяки діям добровольчих об’єднань велика кількість територій не увійшла до частини сепаратистських утворень т.зв. “Донецької та Луганської народних республік”. Можливо, якби робота була організована більш масштабно, то і наслідки для цілісності території України були б іншими.

– У мене була в той час охоронна компанія Грифон. Ми надавали охоронні послуги українській газотранспортній системі в якості субпідрядника державних охоронних компаній України. І ось співробітники нашої компанії виявили бажання разом зі мною взяти участь в цих заходах щодо запобігання сепаратистським настроям. Ми брали участь разом із різними структурами, в т.ч. МВС і Нацгвардія. У цей час МВС вже підхопило цю ініціативу і почало організовувати подібні підрозділи всередині своєї структури, – розповідає Костянтин Паршин.

У серпні 2014 року добровольча група Костянтина Паршина вже була у Маріуполі і входила до складу підрозділів сектора оперативного впливу М. Тоді група взяла собі назву PATRIOT, яка в майбутньому стане ім’ям міжнародного центру підготовки. Особовий склад групи виконував бойові завдання, багато уваги приділялося організації укріпрайону, в який входило місце дислокації.

Іноземний контингент

У вересні 2014 року Міжнародний навчальний проект Центр підготовки PATRIOT був офіційно зареєстрований і отримав можливість завозити імпортне армійське обладнання, яке було необхідне для проведення бойової підготовки.

– Тоді дуже багато говорилося, що й громадські організації можуть закуповувати армійське обладнання та волонтерські рухи, і що цьому сприятимуть усіма доступними способами, однак на ділі з митницею все було дуже складно, – згадує Костянтин Паршин.

Пізніше до Центру підготовки PATRIOT приєдналися офіцери іноземних армій, що мають чудову освіту і досвід бойових дій. Усього більше 15 офіцерів, багато з яких бойові офіцери пройшли Грузино-Російську війну, учасники військових операцій в Афганістані, Іраку, Сербії, Косово, Сьєрра-Леоне, офіцери, які отримали підготовку в антитерористичному центрі SWAT у США.

У 2014 році під керівництвом командувача сектором М генерал-лейтенанта Збройних Сил України Сергія Попка Центром підготовки PATRIOT вперше були проведені командні навчання, де брали участь усі ударні частини, які входили тоді до складу оперативного командування сектора. Генерал-лейтенант Збройних Сил України Сергій Попко, який брав участь в іракській кампанії, як ніхто інший розумів і знав, що таке сучасні типи управління. Тому добре розумів усю затребуваність такого роду заходів і ролі бойової підготовки на всіх рівнях, починаючи з індивідуальної, і закінчуючи груповою.

– Надалі Центр підготовки PATRIOT почав співпрацювати з радником Президента, генерал-лейтенантом Збройних Сил України Андрієм Тарановим, вже покійним. Він, можна сказати, за своєю ініціативою взяв шефство над нашою групою, а ми з ініціативи генерал-лейтенанта Збройних Сил України Андрія Таранова, пішли і почали готувати інші частини. Під керівництвом генерал-лейтенанта Таранова до кінця 2015-го року ми в зоні АТО займалися індивідуальною підготовкою абсолютно з усіма частинами, які він нам рекомендував. Різні типи підготовок, починаючи з 74-го окремого розвідувального батальйону, закінчуючи десантниками, механізованими підрозділами, – зазначає Костянтин Паршин.

Фінансовим забезпеченням іноземних офіцерів займався особисто Костянтин Паршин.

Сьогодні Центр підготовки PATRIOT надає свої послуги за наступними напрямками:

  • формування та підготовка підрозділу зі структурою штабу, в тому числі спецназу, з нуля і до повної бойової готовності в найкоротші терміни;
  • підготовка за стандартами НАТО загонів швидкого реагування, антитерористичний спецназ, поліцейські спецпідрозділи;
  • оцінка діючих підрозділів, план їхньої перепідготовки за результатами оцінювання, програма бойової підготовки бійців підрозділу;
  • створення центрів підготовки особового складу, школи інструкторів.

Під мирним небом

З 2016 інструктори Центру підготовки PATRIOT стали цивільними співробітниками Національної гвардії України. Офіцери є радниками командувача Національної гвардії. Команда Центру підготовки PATRIOT під керівництвом командувача Нацгвардії генерал-полковника Збройних Сил України Юрія Аллерова бере участь у реформуванні відомства. Зокрема, в питаннях зміни системи освіти і зміни структури управління. Нова концепція управління включена до стратегічного плану розвитку Національної гвардії, і в 2018 році очікується її впровадження на практиці.

– Увесь той досвід, який у нас є, те бачення, яке у нас є ми виносимо на загальне обговорення, доводимо обгрунтованість нашої думки, нашого судження і наших пропозицій. Головне, що керівництвом воно приймається. Без волі керівника, без його розуміння тих викликів, які стоять перед його структурою, ні про які зміни і мови бути не може. Зараз офіцери Національної гвардії вищого рівня проходять додаткову підготовку в Центрі підготовки PATRIOT для того, щоб вони могли діяти, приймати рішення і здійснювати діяльність з управління і контролю згідно з новою структурою. І після того, як вони пройдуть відповідну підготовку, можна буде вводити вже цю нову систему, – розповідає Костянтин Паршин.

Фахівці Центру підготовки PATRIOT підготували для Національної гвардії з її особового складу понад 700 професійних інструкторів. Була створена програма Train for Trainer, яка дозволяє навчати інструкторів, які потім готуватимуть і тренуватимуть наступних інструкторів. На сьогоднішній день організовується і Школа лідерів для Нацгвардії. Перший потік слухачів вже проходить навчання.

– Раніше у нас була так звана сержантська школа, там готували сержантів – командирів відділень. Сержанти є кістяком армії, на них тримається уся дисципліна, на них тримається уся первинна гілка підготовки. Ми говоримо про те, що командир в першу чергу – це лідер, і лідерська підготовка – це зовсім інший тип підготовки – це окрема програма, окремий курс, окремий відбір цих людей. І ось впровадженням такого роду підготовки ми зараз разом із командуванням Національної гвардії і займаємося, – пояснює Костянтин Паршин.

Костянтин Паршин каже, що основне завдання Центру підготовки PATRIOT, яке вони ми перед собою поставили – це зміна структури управління і зміна військової освіти. Це два ключових напрямки, які можуть змінити архітектуру збройних сил.

– Ми почали з підготовки солдата, починаючи з індивідуальної підготовки. Це, по суті, початок усього. Те як солдат починає діяти, від цього залежить і подальше планування операції, і характер дій збройних сил. Наступним етапом необхідно впроваджувати відповідну підготовку офіцерського складу, – пояснює Костянтин Паршин.

Ще одним напрямком діяльності Центру підготовки PATRIOT є організація центру тактичної підготовки для цивільного населення. Поки центр працює тільки в Дніпрі, на території орендованого лакофарбового заводу. На курси приїжджають як цивільні, так і військовослужбовці, які отримують додаткові знання з медичної, тактичної, спеціальної та вогневої підготовки.

– На наш погляд, повинна бути система резерву, організована за типом ізраїльської або швейцарської системи – де кожен громадянин повинен бути військовослужбовцем, повинен брати участь в обороні й захисті країни. Тоді кожен розумітиме, навіщо він це робить. Мені здається, що держава недооцінює ці можливості. А громадянське суспільство насправді прагне до цього, всіляко заявляє, що ця програма необхідна. Наш центр, як може, в цьому напрямі допомагає і відкритий до співпраці, – резюмує Костянтин Паршин.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка