
Анексія Криму
Захоплення адміністративних будівель у Криму в лютому 2014 року та інші незаконні дії здійснювали регулярні підрозділи ЗС РФ.
– Я особисто бачив військових у зеленій формі – це були військовослужбовці Збройних сил Російської Федерації: як зі складу Чорноморського флоту РФ, так і перекинуті з 20 лютого 2014 років через відповідні аеропорти та порти України без дачі дозволу на це Українською державою, – сказав Порошенко.
Референдум у Криму
– На моє глибоке переконання, ніякого оголошення не відбувалося, – зауважив Петро Порошенко.
За його словами, маніпуляції з датою проведення референдуму свідчили про невпевненість, поспішність і незаконність дій РФ, які намагалися легітимізувати свої дії. Все це свідчить про добре скоординовані дії керівництва РФ і військовослужбовців і найманців, які перебували в Криму для незаконної анексії.
Читайте: РФ сама направила в ООН фотокопію листа Януковича до Путіна
Причини військової окупації Криму
– З точки зору міжнародного права, Росія не мала жодних підстав діяти у спосіб, який вона продемонструвала з 20 лютого 2014 року. Буде можливість поставити це запитання тим, хто приймав це рішення проти України з боку РФ, – сказав президент.
За його словами, це “лакмусове питання для кожного українського громадянина та політика світу” та частина гібридної війни проти суверенної Української держави.
Поїздка Порошенка у Крим у 2014 році
За словами президента Петра Порошенка, в лютому 2014 року він їздив до Криму за дорученням в.о. президента України Олександра Турчинова. Метою поїздки на півострів було врегулювання політичної ситуації.
Присутність у залі суду
Петро Порошенко не прибув до зали суду через щільний графік.
– Зранку відбулася нарада з керівництвом Збройних сил України щодо закону про реінтеграцію Донбасу. Завершилося це о 13.40. З 14 години я беру участь у засіданні суду. О 15.30 у мене перша міжнародна зустріч із керівництвом МЗС Данії. Потім один публічний захід і міжнародний, що транслюватиметься у прямому ефірі, – додав він.
Нагадаємо, Оболонський райсуд Києва достроково припинив допит президента Петра Порошенка через некоректні запитання сторони захисту. У засіданні оголошено перерву до 10 години ранку 21 лютого.