PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу – Дмитро Колесніков

Ініціатива 25-кратного підвищення екологічного податку дестабілізує роботу підприємств і негативно вплине на бізнес-клімат в Україні.

Підвищення екологічного податку дестабілізує роботу бізнесу – Дмитро Колесніков

До кінця року більшість підприємств вже затвердили бізнес-плани на 2019 рік, а чергові законодавчі зміни змусять їх повністю переглянути свій фінансовий баланс.

Таку думку висловив народний депутат, член Комітету з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи Дмитро Колесніков під час круглого столу 21 листопада на форумі Innovation market, передає uaprom.info.

– Бізнесу потрібні чіткі правила гри. Якщо завтра у Верховній Раді буде розглядатися бюджет наступного року, перед ним повинні бути розглянуті зміни до податкового та бюджетного кодексу. Якщо запитати представників підприємств, вони можуть сказати, що бізнес-план на 2019 рік у них був зверстаний ще влітку. А зараз, після підвищення до неймовірних розмірів податкового навантаження для підприємств, можна цей бізнес-план кинути в урну, – сказав Колесніков.

На його думку, існуюча система розподілу екологічного податку неефективна і повинна бути переглянута.

– Якщо говорити про те, чи правильно витрачається екологічний податок, який надходить до державного бюджету, то я вам скажу – ні, неефективно, нецільово. Ось ці 45% (частка від загальної суми сплаченого підприємствами податку, яка надходить до держбюджету – Ред.), Вони були збільшені тільки в цьому році. У минулому році було 20% до держбюджету, 55% – в обласний і 25% залишалося муніципальним бюджетам. Зараз 45% йде безпосередньо в загальний фонд. Я наполягав при прийнятті бюджету, щоб ми сформували спецфонд, тоді ми можемо це все проконтролювати. А загальний фонд – це як м’ясорубка. Що там на виході? – зазначив Колесніков.

Читайте: Експерт розповів, як політики заробляють бали на екології України

Він також нагадав, що екологічний комітет розробив законопроект, що передбачає збільшення надходжень до місцевих бюджетів за рахунок перерозподілу надходжень від екологічного податку. У цей проект також включена рентна плата.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка