PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Бондар: Відродження вимагає перевірити закупівлю імпортного газу Нафтогазом

Депутатська група партія Відродження підтримує вимогу лідерів фракцій про негайний розгляд парламентом проекту постанови №9198 щодо скасування підвищення тарифів на газ для населення.

Бондар: Відродження вимагає перевірити закупівлю імпортного газу Нафтогазом

Про це під час засідання Погоджувальної ради повідомив співголова групи, нардеп Віктор Бондар.

Він зазначив, що сьогодні споживчі ціни на газ є економічно необґрунтованими, а результатом їх підвищення стало лише зростання прибутків нафтогазових компаній. Так, у 2017 році Нафтогаз України отримав $1,5 млрд чистого прибутку, наздогнавши російський Газпром з його прибутком у $1,6 млрд.

Віктор Бондар наголосив, що депутатська група партія Відродження наполягає не лише на ухваленні постанови. Друга вимога – це проведення аудиту тарифів на житлово-комунальні послуги, а також допуск аудиторів Рахункової палати до перевірки діяльності НАК Нафтогаз України.

Як повідомив політик, сьогодні на підприємстві відбуваються багатомільярдні зловживання під час закупівлі газу у європейських компаній.

– Коли ми почали розбиратися, як формується ціна на європейський газ, то з’ясувалося, що в 2017 році газ до України постачали вже 80 компаній-посередників. Вони збільшили обсяги поставок на 27% – до 14 млрд кубометрів і сьогодні продають нам за ціною від $300 до $500 за тисячу кубів.

Причому фактично весь газ заходить в Україну з газорозподільної станції Вельке Капушани на українсько-словацькому кордоні. І я хотів би, щоб цей факт перевірили аудитори Рахункової палати, – повідомив Віктор Бондар.

Отже, наголосив народний депутат, це означає, що країною-виробником усього блакитного палива, яке купується Нафтогазом у європейських посередників, є Росія.

– Фактично ми купуємо російський газ, за який додатково сплачуємо транзитні кошти і на якому, за підрахунком експертів, європейські посередники заробляють від $2,1 до $3,2 млрд у рік! Тож давайте порахуємо, скільки газові компанії витягнули з кишень громадян. Адже саме за рахунок українців купується усе блакитне паливо.

Прибуток Нафтогазу у 2017 склав $1,5 млрд, державної Укргазвидобування – $1,1 млрд. Європейські посередники заробляють на поставках газу в Україну майже 3 млрд доларів. Тобто їхні сукупні доходи становлять майже $6 млрд, або 170 млрд гривень.

Це величезні кошти. То, може, Рахункову палату не допускають до перевірки цих фактів, щоб не став зрозумілим рівень корупції? – наголосив Віктор Бондар.

Як повідомлялося раніше, депутатська група партія Відродження запропонувала викликати в парламент для звіту голову правління НАК Нафтогаз України Андрія Коболєва. Підставою для цього стала відмова керівництва державної компанії-монополіста допустити до проведення аудиту своєї діяльності представників Рахункової палати.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка