PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Джангіров: об’єднання Бойка і За Життя привело не до складання рейтингів, а до їх віднімання

Сьогодні “пост-червоно-біло-синій” електорат (екс Партія Регіонів, КПУ та Сильна Україна) став полем битви відразу трьох кандидатів – Юрія Бойка (Опозиційна платформа – За Життя), Євгенія Мураєва (Наші) і Олександра Вілкула (Опозиційний блок).

вибори

В інтерв’ю журналу Капітал коментує ситуацію політолог Дмитро Джангіров.

На його думку, в даний момент можна констатувати, що об’єднання партії За Життя і частини Опозиційного блоку на чолі з Юрієм Бойком – Сергієм Льовочкіним не призвело до складання рейтингів. Швидше, можна говорити про їх віднімання.

Що ж сталося в результаті створення ОП – За Життя і висунення кандидатом Юрія Бойка?

– Вадим Рабинович і Юрій Бойко сподівалися скласти в новому проекті свої рейтинги. Але, на жаль, рейтинг Рабиновича пішов в розкол слідом за Євгеном Мураєва, а Юрій Бойко не зміг “забрати” свій рейтинг, покинувши джерело цього рейтингу – партію Опозиційний блок, – зазначає експерт.

Джангіров вважає, що за задумом об’єднувачів, рейтинг політсили Мураєва і Рабиновича нова платформа повинна була отримати в якості електорального приданого. Однак, з цим приданим у Рабиновича не склалося, що чітко зафіксувала соціологія. (З 16 листопада по 10 грудня 2019 року соціологічна група Рейтинг).

– З інтегральних 8% Вадима Рабиновича в червні 2018 року, Євген Мураєв до грудня відібрав 5%, залишивши Вадиму Зіновійовичу для “внеску” в рейтинг єдиного кандидата лише 3%. Далі, Юрій Бойко мимоволі опинився в малоприємній ролі, бо він та інші об’єднувачі неправильно інтерпретували цифри його президентського рейтингу, – каже Джангіров.

– Насправді для партії типу Опозиційного блоку рейтинг політика як її лідера і рейтинг того ж політика як лідера іншої політичної сили – це два різних рейтинги. І зовсім не на користь останнього, – зазначає експерт.

Спираючись на дослідження фонду Українська політика спільно з дослідницькою групою Інституту маркетингу та консалтингу, висхідний тренд Олександра Вілкула (6,3%) вже перетнувся з низхідним трендом Юрія Бойка (6,2%); рейтинг Євгена Мураєва стабільний (4,8%).

– Головний приріст Олександра Вілкула – в базових областях – Харківській, Дніпропетровській, Донецькій та Запорізькій. До речі, саме цей фактор, судячи з усього, частково блокує зростання рейтингу Євгена Мураєва в цьому макрорегіоні, – упевнений Джангіров.

Нагадаємо, 9 листопада Бойко і Рабинович підписали угоду про створення Опозиційною платформи – За життя.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка