
Розпад коаліції Європейська Україна після виходу Народного фронту не дає стовідсоткової гарантії, що розпуск парламенту заблоковано, запевняє політолог Володимир Фесенко.
– Я б не сказав, що стовідсотково розпуск заблоковано. У даному випадку, безумовно, це технологія блокування дострокових парламентських виборів, це інтерес Народного фронту, – вважає експерт.
За його словами, у даному випадку все залежатиме від реакції команди новообраного президента та інших прихильників дострокових парламентських виборів, серед яких – ББП і Батьківщина.
Читайте: Коли в Україні парламентські вибори
– Подейкують, що БПП схиляється до них, у Батьківщині казали, що вони відносно нормально ставляться до дострокових виборів, – додав Фесенко.
Тому він не виключає можливості контрдії:
– Можуть бути позови на голову Верховної Ради Парубія за те, що він зловживав своїми зобов’язаннями та не оголосив розпуск коаліції у 2016 році або на початку 2019 року, коли було рішення Окружного адміністративного суду міста Києва.
На думку політолога, якщо команда Зеленського вирішить, що можна посилатися на ті чи інші судові рішення, то вони це зроблять.
Фесенко також зазначив, що наразі вірогідність створення нової коаліції практично відсутня.
– Теоретично це може статися, але питання – навіщо? Залишилося півроку. Спроби можуть бути, інша річ – хто буде створювати? Можуть дві найбільші фракції, але треба ще знайти голоси, новий уряд створювати, – підсумував експерт.
Сьогодні, 17 травня, фракція Народний фронт заявила про вихід із коаліції та ініціювала створення нової більшості у Верховній Раді.