
Прем`єр-міністр Володимир Гройсман на засіданні уряду заявив про зміни у системі оплати праці педпрацівників, яку плануються з січня 2020 року. Кабмін затвердив їх відповідною постановою.
– Вже з січня 2020 року українські вчителі отримають підвищення зарплат від 20 до 70%. Особливий акцент буде зроблено на молодих вчителях, які не мають ще власного стажу, – наголосив він.
Глава уряду також повідомив, що відпустка вихователя дитсадка збільшиться з 42 до 56 календарних днів, тобто буде як у шкільного вчителя.
Міністр освіти та науки Лілія Гриневич пояснила, що тепер зарплати освітян залежатимуть не від категорії, а від прожиткового мінімуму.
Вона зазначила, що мета Міносвіти – вийти до 2023 року на рівень чотирьох прожиткових мінімумів мінімального посадового окладу педагога.
Читайте: Де в Україні найвищі зарплати і за яку роботу платять більше
Гриневич повідомила, що зарплати співробітників сфери освіти збалансують таким чином, щоб не було великого розриву.
За її словами, найбільше переваг отримають молоді вчителі, педагоги у дитсадках та майстри у закладах профосвіти, однак зарплата збільшиться для абсолютно всіх освітян.
Зокрема, у 2020 році вихователям дитсадків підвищать оклади до 6 623 грн (без урахування надбавок).
– Досвідчений вихователь дитсадка зі стажем 21 рік з надбавкою за престижність внаслідок зміни у системі оплати буде отримувати (надбавки за стаж зберігаються) вже 9 100 грн на місяць. Тобто зростання посадового окладу буде 40%, – зазначила міністр.
Окрім того, молодий вчитель, у якого є 10% за престижність і 20% за перевірку зошитів, у 2020 році отримуватиме 7 643 грн (без надбавок), це більше на 41%, з надбавками- 8 801 грн.
Зарплата досвідченого вчителя вищої категорії зросте до 10 500 грн (на 28%).
Майстри у закладах профосвіти зароблятимуть 7 700 грн (більш як на 69%).
Досвічений майстер зі стажем 21 рік матиме 9 800 грн на місяць, що на 40% більше.
Нагадаємо, у травні 2019 року зарплата в Україні збільшилася на 7% в порівнянні з травнем минулого року.