Укр Рус

Чим український Корсар кращий за Javelin – порівняння

Чим український Корсар кращий за Javelin – порівняння

Поки на Сході України триває російсько-українська війна, на вітчизняних підприємствах розробляють нову високоточну зброю, яка захистить від ворожих обстрілів як і наших військових, так і цивільне населення. Деякі українські розробки навіть можуть конкурувати з такими іноземними комплексами, як американський Javelin.

На заводі Артем у Києві на всю потужність працюють нещодавно закуплені станки, нині тут виробляють корпуси для ракетних комплексів Вільха.

Комплекс випускатимуть на базі радянського Смерчу. Запчастини, які вироблялись в Росії, повністю замінять на вітчизняні деталі. Зброя матиме коригований снаряд – це означає, що кожна випущена ракета потрапить точно в ціль.

Зараз дивляться

Для 12 ракет задаються свої  координати, кожна шукає та знищує окрему ціль.

Ці ракетні комплекси вже запустили у серійне виробництво і найближчим часом вони підуть в бригади. Наступний етап – це виготовлення ракети, яка здатна буде летіти на відстань у 130 кілометрів, вона зможе замінити комплекс радянського виробництва Точка У.

Дивіться: Магнат – нова розробка Укроборонпрому, яка може залишити ворога без зв’язку

Ще далі стрілятиме протикорабельна крилата ракета Нептун, вона досягатиме цілі на відстані до 300 км, її головна задача – захист української акваторії.

Під час випробування на острові Зміїний ракета пролетіла 280 км. Всі деталі розроблені й виготовлені в Україні, але головна гордість конструкторів – це координатор цілі.

Ще одне ноу-хау конструкторів – снаряд Квітник. Він має 152-й калібр і унікальний тим, що корегується за допомогою лазера.

Нині ця зброя на передовій заборонена мінськими домовленостями. Українці їх виконують, а от росіяни – ні,  обстріли аналогом українського Квітника – керованою ракетою Краснопіль тут вже не раз фіксували. Бойовики цілеспрямовано направляють такі ракети на житлові будинки.

Також на фронті проходять випробування і українські військові автомобілі. Цивільний квадроцикл  перетворили в армійський об’єкт. Вони легкі, маневрені і майже не помітні серед бур’янів.

На одній машині нині встановлений ще радянський комплекс Фагот, на іншій вже суто українська Стугна. Оператор може знаходитися в 100 метрах від пускової установки і звідти керувати ракетою. Ще один протитанковий комплекс Корсар, який легший за Стугну військові намагаються встановити на мотоцикл.

Ще одна високоточна зброя, яка є в українській армії, це FGM-148 Javelin, які надійшли із США. Але  їх можна буде використовувати лише у випадку наступу Росії.

Якщо порівняти керовані ракетні комплекси українського та американського виробництва – то Стугна виграє по відстані, адже стріляє аж на 5 км, але важить більше.

Корсар майже ідентичний з Javelin, що за відстанню, що за вагою, але принципи дії ракет різні – у Корсара оператор цілиться поки ракета не влучить ціль. У Javelin ракета оснащена інфрачервоним датчиком самонаведення, діє за принципом вистрілив і забув.

Але головна різниця – це ціна, українські ракети в десятки разів дешевші за американські.

Те, що нині відбувається на українському Сході вже називають війною керованих ракет. Замість великої броньованої техніки, яка відходить у минуле, працюють снайперські та кулеметні розрахунки, саме від них нині гине найбільше українських військових.

Але тепер, з надходженням високоточної зброї на передову, бойовикам вже важко буде сховатися за спинами цивільного населення.

Нагадаємо, Харківське конструкторське бюро імені Морозова на межі банкрутства. Підприємство переходить на дводенний режим роботи.

Війна на Донбасі, Військова техніка, ЗСУ, Ракетобудування
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка