PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Зміцнення гривні загрожує бюджету України – Bloomberg

Українська національна валюта стала рекордсментом у зміцненні за минулий рік. Однак, це створює проблеми для фінансів країни.

Хоч зростання на 16,5% у співвідношенні до долара допомагає Україні скоротити інфляцію й утримати частину працівників від пошуку краще оплачуваної роботи за кордоном, воно також скорочує цінність доходів від експорту, на які покладається уряд, бо бюджет 2019 року був спочатку сформований на основі курсу 28,2 грн/$.

Пізніше його переглянули, підвищивши очікуваний курс на рівні 26,4 грн/$.

Станом на 30 грудня долар в Україні коштував 23,8 гривні, що створило різницю на $1,6 млрд між очікуваним рівнем доходів й реальними зборами.

Уряд цього місяця попросив Міністерство фінансів України скоротити деякі витрати на розвиток. Тим часом, державній енергетичній компанії Нафтогаз наказали передати наперед 13 млрд грн дивідендів й інших платежів, запланованих на 2020 рік.

Міністр фінансів Оксана Маркарова запевнила парламент, що недостача наче контрольована і не призведе до скорочення державних витрат.

Однак, за словами директора компанії економічних досліджень Case Ukraine Дмитра Боярчука, у Києва “немає вибору” через фіскальні зобов’язання перед МВФ.

Читайте: У 2020 році НБУ може знизити облікову ставку до 8% – Смолій

На його думку, в 2019 році доходи країни в підсумку скоротяться на 0,7% від ВВП, що змусить уряд відкласти фінансування деяких інфраструктурних проектів у 2020 році заради зменшення тиску на бюджет.

– Зростання гривні було продиктоване іноземними апетитами на дуже дохідний урядовий борг. І це хвилює промисловість, орієнтовану на експорт включно з аграрною сферою й металургією, – вважає видання Bloomberg.

У матеріалі експерти зазначають, що союзники Зеленського звинувачують Національний банк у збереженні найвищого рівня процентної ставки й невтручання з метою стримати гривню.

Вартість кредитів в Україні впродовж останніх місяців була знижена. Але Нацбанк пояснює, що надто швидке скорочення процентної ставки спричинить нестійку економічну експансію. Відомство також зберігає гнучку валютну політику.

Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Олексій Гончарук повідомив, що ставки за кредитами можуть знизитися до 12% влітку 2020 року.

Джерело: Bloomberg

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка