PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Податок на нерухомість: хто має платити і коли прийдуть квитанції
Податок на нерухомість: хто має платити і коли прийдуть квитанції

Податок на нерухомість у 2020 році платитимуть за 2019 рік. Факти ICTV розповідають все, що необхідно знати про податок.

Що таке податок на нерухомість

Податок на нерухомість – це одна зі складових податку на майно, який належить до місцевих податків. Він сплачується за місцем розташування об’єкту або об’єктів оподаткування і зараховується до відповідного бюджету.

Хто має платити податок на нерухомість

Податок на нерухомість будуть платити ті жителі України, які мають у власності майно з квадратурою, що перевищує допустиму норму.

Вона встановлена на рівні 60 квадратних метрів для квартир і 120 квадратних метрів для приватних будинків.

Податком на нерухомість в 2020 році також обкладатиметься і нежитлова площа (прибудови).

Не потрібно платити за:

 • дитячі будинки сімейного типу;
 • будинки і квартири дітей-сиріт і тих, хто не має батьківського піклування;
 • нерухомість у зоні відчуження;
 • нерухомість у гуртожитках.

Хто встановлює розмір податку

Розмір податку встановлюють сільські, селищні, міські ради або ради об’єднаних територіальних громад.

Однак у нього є обмежена державою ставка у розмірі 1,5% від мінімальної заробітної плати за один квадратний метр. Але платити доведеться за площу, яка перевищує норму. Це означає, що за квартиру в 70 квадратних метрів потрібно буде платити податок за 10 квадратних метрів.

Місцева влада також може зменшувати відсоток податку на житло.

Як розраховується податок на нерухомість

Податок на нерухомість розраховується від мінімальної заробітної плати за квадратний метр. Максимальна ставка – 1,5%.

У 2020 році українці платитимуть податок на нерухомість за 2019 рік, потім для розрахунку братимуть мінімальну зарплату минулого року, яка становить 4 173 грн. Так, максимальний податок за один квадратний метр складе близько 62,59 грн.

Куди і коли необхідно платити

Контролюючий орган повинен вручити повідомлення-рішення щодо сплати податку до 1 липня 2020 року. Якщо цього не відбулося, то такі особи звільняються від сплати штрафу за несвоєчасну сплату податку.

Там вказані реквізити органів місцевого самоврядування за місцезнаходженням кожного з об’єктів. Якщо квитанція не прийшла, але заплатити потрібно, то варто добровільно звернутися до місцевого органу ДФС.

Після отримання повідомлення у вас буде 60 днів для того, щоб заплатити податок на нерухомість.

Види відповідальності за несплату податку за нерухомість

Якщо не заплатити податок, то нараховуватиметься штраф, що залежить від часу, на який була прострочена оплата:

 • до 30 днів – штраф 10% від суми податкового боргу;
 • більше 30 днів – штраф 20% від суми податкового боргу.

Сертифікований бухгалтер Ганна Мироненко розповіла Фактам ICTV, що відповідальність за несплату податків повністю лежить на громадянах, тому до їх оплати потрібно підходити відповідально.

– Якщо до 1 липня ви не отримали повідомлення з сумою податку, слід звернутися до ДФС для з’ясування причини, а в разі якщо в рамках терміну сплати податкових зобов’язань у вас не вдалося уточнити суму, то слід сплатити, хоча б самостійно розраховану суму, – розповіла бухгалтер .

Таке рішення дозволить зменшить штраф, якщо його все ж вирішать нарахувати.

Варто пам’ятати, що вам не повинні надіслати повідомлення про оплату за минулі роки.

– Повідомлення-рішення відправляється співробітниками ДФС за результатами звірки декларацій громадян з державними реєстрами, тому, повторне відправлення за попередні періоди малоймовірне, – розповіла Фактам ICTV юрист компанії Felix Consult Наталія Бойчук.

Людям з нерухомістю, за яку необхідно платити податок, також нараховуватимуть штраф за несплату навіть у разі неотримання квитанцій від податкової.

Це вважатимуть за відмову платити податок, за що майно можуть заарештувати.

– У разі злісної несплати податкових зобов’язань, ДФС може передати ваше боргове зобов’язання у виконавчу службу для примусового стягнення таких зобов’язань, – пояснила Анна Мироненко.

На яке майно можуть накласти арешт або конфіскувати:

 • банківські рахунки (включаючи депозити);
 • рухоме майно;
 • нерухоме майно.

Процедура його накладення досить проста: стягувач звертається до суду для отримання виконавчого листа, а після цього йде з документом до виконавчої служби, де відкривається виконавче провадження, і вживаються заходи для стягнення боргу.

Однак, якщо вам не приходило повідомлення про оплату податку на нерухомість, можна спробувати оскаржити рішення про арешт майна.

– Кожен прецедент потрібно розглядати окремо, але загалом така можливість є. Оскарження відбувається в судовому порядку, тому перед тим як звернутися до суду, потрібно визначитися з позицією вашого боку і зібрати документи, що підтверджують неправомірність дій виконавчої служби або ДФС, – пояснила Наталія Бойчук.

Якщо вам не прийшла квитанція, але заплатити податок потрібно, необхідно звернутися до місцевого відділення фіскальної служби.

Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

  Знайшли помилку в тексті?

  Помилка