PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Штраф 2 млн грн. В Україні посилять охорону інтелектуальної власності

Верховна Рада ухвалила за основу законопроект №2259 про реформу патентного законодавства.

У першому читанні його підтримали 369 народних депутатів за необхідних 226 голосів.

– Ми вже знаємо, що в ході підготовки законопроекту №2259 до другого читання проводитимемо широкі консультації щодо внесення змін до так званих вічно зелених або вторинних патентів.

Йдеться про несолі, ізомери, нові терапевтичні рішення, – сказала народний депутат Роксолана Підласа (фракція Слуга народу), представляючи документ у парламенті.

Крім цього, на вечірньому засіданні 4 лютого Рада 350-ма голосами ухвалила законопроект №2258 про захист права інтелектуальної власності на торговельні марки та боротьбу з патентним явищем.

– Оскаржити фейкові патенти довго, дорого і складно, а відповідальність за тролінг майже символічна.

Якщо хто-небудь використовує вашу торговельну марку або дуже схожу на неї, у правовласника сьогодні немає можливості це оскаржити, крім як в судовому порядку. І, на жаль, з діючою судовою системою таке оскарження – це теж довго, дорого і складно, – пояснила Підласа.

Читайте: Держзакупівлі, лікарняні та акцизні марки – дати запуску онлайн

Законопроект закріплює перелік підстав для відмови в реєстрації торгової марки або промислового знака, передбачає відкриття бази даних заявок на торговельні марки для дореєстраційного захисту.

– Нарешті ми встановлюємо жорсткі санкції до порушників прав інтелектуальної власності, грошове стягнення в розмірі до 2 млн грн.

Разом ці інструменти роблять маніпуляцію з торговими марками і промисловими зразками дуже складною, економічно невигідною і ризикованою, – констатувала Підласа.

Раніше Факти ICTV розповідали про порядок денний Верховної Ради на 5 лютого.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка