Найцікавіші факти про Гімн України – топ-5

Гімн України

У 2003 році Україна отримала затверджений текст гімну. 6 березня Верховна Рада ухвалила закон про державний Гімн України. Ще не вмерла України і Слава, і Воля – так звучать перші рядки тексту, який утвердили. 

Історія гімну бере початок у 1862 році, коли Павло Чубинський  написав слова, а вже потім священник Михайло Вербицький – музику.

Читайте: Усик разом з фанатами заспівав гімн України у ресторані в Чикаго

Зараз дивляться

Факти ICTV пропонують вам ознайомитися з цікавою інформацією про Гімн України:

  • 23-річний натхненний представник київської богеми Чубинський написав перший текст гімну в квартирі на вулиці Великій Васильківській, 122 (нині 106).
  • Вірш набув неабиякої популярності і потрапив у руки російської поліції. За “шкідливий вплив на розум простолюду” Павла Чубинського вислали в Архангельську губернію.
  • Михайло Вербицький написав музику, яка у поєднанні зі словом стала одним з головних символів нашої держави, поряд із прапором і гербом.
  • У 1939 році Карпатська Україна проголосила гімном вірш Ще не вмерла Україна.
  • В 2005 році з’явилася ювілейна монета номіналом 10 грн, яку присвятили Гімну України і випустили до 140 річниці першого його публічного виконання.

На хвилі масових протестів, під час Помаранчевої революції  та революції Гідності, національна пісня єднала мільйонів українців і досі зігріває наші серця.

– Гімн України — дивовижний. Це унікальний твір: це — гімн України, але в ньому є ознаки літургійного початку. У ньому затонула якась пам’ять про літургію, про всеношну. У цьому простому наспіві немов дме вітер, немов гілки дерев співають, – описує захват композитор Валентин Сильвестров.

Нагадаємо, Ще не вмерла Україна Чубинського і Вербицького лунала під час проголошення Акту Злуки.

Гімн України виконують під час Дня незалежності. У 2019 році його виконали всесвітньо відомі оперні співаки Андрій Романенко і Євген Орлов, хіп-хоп виконавиця Аліна Паш та народна артистка України Тіна Кароль.

ВРУ, Гімн України
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка