
СБУ спростувала інформацію щодо участі у так званій вагнерівській операції та заявила, що це є фейк. А першоджерелом більше тижня тому було російське видання.
За інформацією Служби безпеки України, це інформаційні вкидання ворога, які мають на меті заподіяти шкоду Україні.
Читайте: Лукашенко віддав Путіну затриманих в Білорусі вагнерівців
– СБУ не коментує чутки, не підтримує медійно інформаційні операції ворога та не бере участі в публічному обговоренні різних фантастичних сценаріїв. Тим більше, коли такі інформаційні вкидання мають на меті нанесення шкоди Україні, – заявляє Служба безпеки.
Також було зазначено, що жоден співробітник СБУ не брав участі у розмовах бойовиків із вербувальником, які нібито зафіксовані на аудіозаписах.
– Титрування одного з учасників розмов, як офіцера СБУ, є домислом та маніпуляцією.
У СБУ повідомили, що ініціатори інформаційних вкидань діють за таким принципом: повторена декілька разів брехня стає правдою.
Окрім того, вони закликали уважно ставитись до інформаційної гігієни та не поширювати чуток.
Напередодні стало відомо, що бойовики ПВК Вагнер у Білорусі були причетні до української спецоперації, яку не вдалося здійснити через витік інформації.
Український журналіст Юрій Бутусов заявив, що ця спецоперація, розпочата у 2019 році, повинна була завершитись затриманням вагнерівців, після чого їх мали залучити до обміну полоненими.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак запевнив, що операцію проводити не можна та наголосив на тому, що її потрібно перенести, після того як Володимиру Зеленському повідомили про початок її фінальної стадії – прибуття вагнерівців з Мінська до України.
За словами Бутусова, 9 з 28 бойовиків є громадянами України, ще 11 осіб перебувають у базі розшуку Миротворець. Більшість бійців не мають жодного відношення до ПВК Вагнер.
Також він вважає, що звільнення начальника ГУ розвідки Міноборони Василя Бурби може бути пов’язане зі зривом спецоперації.
Наприкінці липня 2020 року Офіс Генерального прокурора України звертався до Генеральної прокуратури Білорусі щодо видачі затриманих вагнерівців. Усім цим особам, серед яких дев’ять українських громадян, було обґрунтовано повідомлено про підозру в участі у терористичній організації (ч. 1 ст. 258-3 Кримінального кодексу України).
14 серпня президент Білорусі Олександр Лукашенко передав бойовиків ПВК Вангер Російській Федерації.
Президент України Володимир Зеленський назвав рішення Мінська несправедливим та неприйнятним щодо дружніх міждержавних відносинах.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олексій Данілов зазначив, що поверненням вагнерівців Росії Мінськ продемонстрував неповагу до правових процедур. В Україні очікували на інше рішення білоруської сторони, так як країна має достатньо доказів участі бойовиків ПВК Вагнер у війні на Донбасі на стороні Росії.
Арешт 33 учасників ПВК Вагнер відбувся 29 липня в одному з санаторіїв під Мінськом. Їх запідозрили у планах дестабілізувати ситуацію напередодні президентських виборів.