У 2020 році на третину збільшилась кількість розкритих корупційних злочинів – Венедіктова

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова зазначила, що Нацполіція спільно з прокуратурою налагодили роботу у сфері боротьби з корупцією.
– Понад 80% кримінальних проваджень щодо корупційних правопорушень розслідує Національна поліція України в тісній співпраці з органами прокуратури. На третину цього року збільшилася кількість викритих таких злочинів, на 20% кількість засуджених осіб, – повідомила Венедіктова.
Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков погодився з генпрокурором і зазначив, що органи внутрішніх справ працюють із прокуратурою, аби знизити рівень корупції в Україні та показати суспільству результати роботи.
Читайте: Усім незадовільно: Венедіктова встановила дедлайни для НАБУ, САП і ДБР
Серед кримінальних проваджень найбільше справ щодо привласнень, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем – 1 347, одержання неправомірної вигоди службовою особою – 136, зловживання владою або службовим становищем – 147 і зловживання впливом – 43.
Корупція в Україні
На Запоріжжі викрили масштабну корупційну схему вивозу українського зерна до країн Євросоюзу.
За даними слідства СБУ, протягом 2019-2020 років керівник митного посту разом із бізнесменами нажилися на десятки мільйонів гривень.
Корупційна схема діяла завдяки мінімізацією податкових платежів, а посадовець нібито не помічав суттєвих невідповідностей у документах на вивіз зерна з України.