Уряд анонсував початок будівництва євроколії для з’єднання залізниці з ЄС

Україна розпочне будівництво євроколії, щоб зʼєднати українську залізницю з європейською.
Про це розповів премʼєр-міністр Денис Шмигаль під час засідання уряду.
За його словами, спершу будуть сполучені великі вузли та великі міста, а далі колії поступово розширять по всій країні.
– Україна розпочне етапне будівництво європейської колії, щоб з’єднати нашу залізницю з європейською. Спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі поступове розширення по всій країні, – сказав прем’єр-міністр.
Крім того, Україна активно інтегрується з Європою, зокрема в сфері перевезень та митниці.
– Ми плануємо найближчим часом підписати “митний безвіз”. Тобто приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Цей документ – основа для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Ми вже застосовуємо відповідну комп’ютеризовану систему NCTS, і технічно готові приєднатися до відповідної Конвенції. Таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів. Це краща якість митниці та нові можливості для українського бізнесу, – пояснив очільник уряду України.
Зокрема, Денис Шмигаль оголосив про підготовку до підписання угоди з ЄС про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень.
– Європейська Комісія вже рекомендувала країнам-членам лібералізувати такі перевезення з Україною. Робота в цьому напрямку йде активними темпами, адже в умовах блокування наших портів нам потрібно максимально збільшувати можливості західного кордону, – пояснив прем’єр-міністр.
Очільник українського уряду повідомив, що Україна також активізувала відкриття нових пунктів пропуску.
– Уже найближчим часом буде відкрито два таких пункти на західному кордоні. Амбітний план – перед Мінінфраструктури, Держприкордонслужбою та Митницею стоїть завдання у найближчі пів року створити пункти пропуску там, де вже є підведені автомобільні дороги або там, де можна оперативно такі дороги підвести, – розповів очільник уряду.
Розмови про будівництво євроколії велись ще у довоєнний час. Міністерство фінансів України тоді рапортувало, що для будівництва цього залізничного проєкту розглядається декілька джерел фінансування, що дозволить створити високошвидкісну залізницю.
Раніше Кабінет міністрів України домовився з урядом Польщі щодо скасування дозволів для усіх перевізників, які здійснюють міжнародні перевезення палива.
