, редактор стрічки

ЗСУ почнуть навчання на Leopard. Резніков заявив про прорив за результатами Рамштайну

Олексій Резніков та Ллойд Остін
Фото: Getty Images

У темі танків для України є позитивний прорив, бо хоч Німеччина не погодила передання Leopard 2 українським Збройним силам, військовослужбовці ЗСУ вже можуть розпочати навчання на танках цього типу.

Про це в інтерв’ю Голосу Америки розповів міністр оборони України Олексій Резніков.

– Маємо прорив – це можливість для країн, які володіють Leopard, починати навчальні місії, курси для наших танкових екіпажів. З цього ми почнемо, а тоді будемо далі рухатися. Я маю надію, що Німеччина у спокійному режимі з проведенням внутрішніх консультацій дійде і до рішення щодо можливої передання танків. Я оптимістично на це дивлюся. Тому що перший крок зроблено: почнемо навчальні програми (українських) екіпажів на Leopard 2, – сказав Резніков.

За його словами, наразі Україна змогла досягти відповідних домовленостей про навчання завдяки “танковим” ініціативам Польщі та Великої Британії.

Зараз дивляться

Міністр оборони також заявив в інтерв’ю Голосу Америки, що задоволений результатами засідання Контактної групи з оборони України 20 січня, більш відомої як Рамштайн.

– Я дуже задоволений і дуже дякую Ллойду Остіну і Марку Міллі, команді, яка організувала Рамштайн, і звісно, стороні, що приймала – Німеччині, і новому міністру, пану Борису. Ключові слова, які були сьогодні важливими, це єдність, вчасність, негайність надання допомоги, створення спроможності ЗСУ, сектору безпеки та оборони продовжувати контрнаступальні операції зі звільнення окупованих територій, – сказав Олексій Резніков.

За його словами, не все, що було озвучено щодо військової допомоги Україні, увійшло у пакети підтримки, бо “деякі пакети були озвучені за закритими дверима, це надихає, тому я дуже задоволений”.

Міністр Резніков додав, що під час засідання Контактної групи значну увагу приділили “посиленню протиповітряної оборони”.

– Це питання, яке серйозно розвивається, ми говорили на Рамштайні не тільки про Patriot, а й про інші системи. Йдеться про короткі, середні та дальні можливості дії, так само це стосується висоти, – заявив Олексій Резніков.

Очільник оборонного відомства додав, що завдання України сьогодні в рамках Контактної групи – не втратити ініціативу.

– Тому сьогодні прозвучало одне з ключових слів – своєчасність і негайність надання допомоги. Усі розуміють, що для освоєння складних нових технік потрібен час, але українські військовослужбовці, захисники й захисниці вже продемонстрували, що вони швидко опановують сучасні складні системи: від артилерії до UAV (безпілотники, – Ред.). Наприклад, навчання на тих же Patriot буде значно швидше зроблено, – сказав він.

Нагадаємо, 20 січня відбулося засідання Контактної групи з оборони України, більш відомої як Рамштайн.

І хоч рішення про передання танків не було оголошено, заяви про те, що Берліну необхідно спочатку побачити передання M1 Abrams Україні від США, були відкинуті очільником Пентагону та міністром оборони Німеччини.

Читайте також
Без Leopard, але з бронетехнікою: підсумки Рамштайну 20 січня
Підсумки Рамштайну 20 січня 2023 року: що вирішили партнери та яку техніку отримала Україна

Джерело: Голос Америки, Голос Америки
Війна в Україні, Військова техніка, ЗСУ, Олексій Резніков, Рамштайн, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка