Укр Рус
, випускова редакторка

Тритижнева пауза в ракетних атаках РФ на Україну: британська розвідка назвала причину

ППО, ракета, ракети
Фото: Факти ICTV

Росія, імовірно, накопичує ракети для ударів по критичній інфраструктурі України з настанням холодів. Саме цим може пояснюватися перерва в масованих ракетних атаках окупантів.

Такі висновки оприлюднило Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на дані британської розвідки.

Відомство звертає увагу, що літаки дальньої авіації ВПС Росії не завдавали ударів по Україні протягом 21 дня – з 21 вересня.

Зараз дивляться

Як зазначають у розвідці, такі перерви траплялися й раніше. Остання пауза спостерігалася з 9 березня по 28 квітня 2023 року, тобто 51 день.

Вона, ймовірно, була зумовлена тим, що дальня авіація РФ майже вичерпала запаси боєздатних ракет AS-23 (Х-101) “після зимової кампанії проти критично важливої інфраструктури України”.

– Цього разу, ймовірно, дальня авіація РФ зберігає наявні запаси ракет AS-23, а також використовує цю паузу для збільшення придатних запасів в очікуванні подальших важких ударів по Україні впродовж зими, – наголосили в розвідці.

Зараз же агресор зосередив свої удари на зернових об’єктах на Півдні України. Окупанти зазвичай використовують дрони-камікадзе Shahed.

Серед іншого, війська РФ завдавали ударів по українських портах на Дунаї. Як пояснюють у розвідці, ці атаки “ймовірно, вимагали високого рівня точності через близькість цілі до румунського кордону”.

Саме тому РФ використовує безпілотники Shahed, які мають вищу точність у порівнянні з іншими типами озброєння.

Як зазначав керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов, Росія навряд чи відмовиться від ударів по енергетичній інфраструктурі України восени та взимку. Для цього агресор відновив певний запас ракет.

Читайте також
Об’єкти енергетики матимуть три рівні захисту від атак РФ – Кудрицький
енергетика

Війна в Україні, Велика Британія, Ракетні удари Росії, Розвідка, Російська агресія
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Ad

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка