, редакторка стрічки

МВФ оцінив потреби України у зовнішньому фінансуванні

МВФ
Фото: Dreamstime

Міжнародний валютний фонд вважає, що у 2023 році потреби України у зовнішньому фінансуванні становитимуть не менше за $39,5 млрд і можуть досягти $57 млрд.

Зазначається, що вища гранична ціна зазначена на випадок несприятливого сценарію.

Великий розліт у сумах відображає ступінь невизначеності та сильний тиск з боку витрат.

Зараз дивляться

– У головному сценарії передбачають, що потреби у зовнішньому фінансуванні у 2023 році становитимуть $39,5 млрд, за припущень про відсутність монетарного фінансування та фінансування внутрішніх державних облігацій, що відповідають 80% роловера, – йдеться у повідомленні Фонду.

МВФ пояснює, що до суми додаються ще $8 млрд, які Україна могла б освоїти в рамках відновлення. При цьому уряд оцінює свої можливості набагато вище – у 17 млрд доларів.

– У несприятливому сценарії вплив погіршення макроекономічних прогнозів на доходи та витрати (включно з витратами на соціальні потреби та підтримку енергетичних компаній) зумовить збільшення бюджетного дефіциту, що призведе до збільшення потреб у зовнішньому фінансуванні на $9,5 млрд… Таким чином, за такого сценарію сукупні потреби у зовнішньому фінансуванні можуть становити до $57 млрд, – констатували експерти Фонду.

Повідомляється, що в несприятливий сценарій входять падіння ВВП у 2023 році на 12,5%, інфляція 40%, зниження міжнародних резервів до $18 млрд проти $21 млрд у базовому сценарії, а також зростання видатків держбюджету до 68,8% ВВП проти 56,5% у базовому розширенні дефіциту з 9,1% до 16,8% ВВП.

Індикативна таблиця, подана у документах, засвідчує, що фінансування з боку самого МВФ відсутнє. 

Водночас Україна під час розробки проєкту держбюджету на 2023 рік називала Фонд одним з трьох ключових кредиторів та донорів наступного року нарівні з США та ЄС.

МВФ поки що вказує $18 млрд кредиту від ЄС, $14 млрд двосторонніх грантів (основну суму уряд очікує від США), $2 млрд кредитів від Світового банку, а також $1,5 млрд від інших МФО (ЄБРР, ЄІБ) та інших двосторонніх проєктів.

Читайте також
У 2023 році Україна може потребувати до $5 млрд фінансування щомісяця – МВФ
крісталіна георгієва

Війна в Україні, Економіка України, МВФ, Російська агресія, Факти ICTV
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка