Укр Рус
, редакторка сайту

ЄС відновлює квоти на українську агропродукцію з червня 2025 року

зерно урожай
Фото: Pixabay

Європейський Союз погодився на тимчасове повернення квот на імпорт окремих видів сільськогосподарської продукції з України.

Це рішення створить додаткові виклики для економіки України, яка постраждала внаслідок повномасштабної війни, пише Bloomberg.

ЄС тимчасово відновив квоти на українську аграрну продукцію

Квоти, скасовані на початку російського вторгнення у 2022 році для підтримки українських фермерів, були вчора знову впроваджені Європейською комісією. Про це повідомив речник ЄК. За його словами, нові обмеження набудуть чинності 6 червня 2025 року.

Зараз дивляться

Видання зазначає, що це тимчасовий захід. ЄС продовжує перегляд угоди про поглиблену і всеосяжну зону вільної торгівлі між Україною та Євросоюзом.

Обсяги квот до кінця 2025 року становитимуть 7/12 від річних показників. Оскільки квоти почнуть діяти з червня, на 2025 рік вони встановлені не в повному обсязі, а лише на 7 місяців – тобто Україна зможе експортувати менше, ніж зазвичай у межах річної квоти.

Жодна держава-член ЄС не виступила проти цього рішення. Однак Швеція, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Німеччина, Ірландія та Литва утрималися від голосування.

Політична напруга через протести фермерів в ЄС

Сільськогосподарський експорт є критично важливим для української економіки. Спрощення торгівлі з ЄС допомогло вітчизняним фермерам пережити величезні труднощі – тимчасову втрату основного експортного шляху через Чорне море, мінування полів і мобілізацію.

Проте збільшення поставок відносно дешевої української продукції на ринок ЄС викликало обурення серед фермерів у таких країнах, як Польща, Угорщина та Словаччина.

Це спричинило політичну напругу й заклики до захисту національних ринків навіть із боку держав, які виступали союзниками України, зокрема Польщі.

Нагадаємо, вчора віцепрем’єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина заявила, що припинення режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС не планується. За її словами, європейський ринок залишається відкритим для українських товарів.

Читайте також
Завершення торговельної угоди з ЄС: чого чекати Україні після 5 червня 2025 року
завершення торговельної угоди з ЄС

ЄС, Агро, вільна торгівля, Сільське господарство, Торгівля
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка