Укр Рус
, журналістка розділу Здоров’я

Можуть захищати порти та зерносховища: що відомо про ЗРК Skyguard-Aspide

Іспанський зенітно-ракетний комплекс РК Skyguard-Aspide – технічні характеристики

Міністр оборони Олексій Резніков повідомив, що Україна отримала зенітно-ракетні комплекси Aspide від західних партнерів, 7 листопада.

Про те, що Іспанія ухвалила рішення передати Україні партію зброї, серед якої зенітно-ракетні комплекси малої дальності Aspide, точніше – Skyguard-Aspide, стало відомо в жовтні. Про це писало іспанське видання EL Pais.

Сам факт постачання озброєння країною НАТО може мати політичне значення, але сподіватися, що комплекси Aspide від Іспанії можуть змінити ситуацію в небі над Україною, не варто.

Зараз дивляться

У самій Іспанії цих установок всього 13, і ракет до них країна закупила небагато: 200 ракет Aspide із дальністю стрільби до 10 км і лише 51 ракету Aspide 2000 із дальністю стрільби до 20 км.

Крім того, пускові установки комплексу Skyguard-Aspide розміщені на причіпному буксированому шасі.

Aspide – італійське сімейство керованих ракет середньої дальності для ураження повітряних цілей. До нього входять зенітні керовані ракети та ракети класу повітря-повітря.

Такий зенітно-ракетний комплекс можна використовувати з зенітною установкою Ерлікон калібру 35 мм, а також з іншими зенітними системами, щоб ефективніше працювати з повітряними цілями, що перебувають на малій висоті.

Існують модифікації ракети для літаків (винищувачі F-104) та для ЗРК Albatros корабельного та ЗРК Skyguard-Aspide, Spada — сухопутного базування.

Тактико-технічні характеристики:

  • Дальність: 35 км
  • Максимальна висота: 8000 м
  • Швидкість польоту: 1324 м/с
  • Двигун: РДТТ SNIA-Viscosa
  • Система наведення: моноімпульсна ПАРЛГСН Selenia
  • Стартова вага: 220 кг
  • Маса бойової частини: 30 кг
  • Довжина: 3,7 м
  • Діаметр: 203 мм
  • Розмах крила: 1 м

Іспанці стверджують, що їх Аspide призначені скоріше для захисту стратегічних об’єктів: аеродромів, морських портів, промислових підприємств.

Читайте також
Швеція надсилає в Україну протикорабельні ракети та інше озброєння
Анн Линде - глава МИД Швеции

І можливо, вони будуть використовуватись саме у цій сфері. Тим більше, що агресори стали частіше обстрілювати морські порти та зерносховища.

Фото: Вікіпедія

Джерело: EL Pais, Вікіпедія

Іспанія, Війна в Україні, Російська агресія, Україна
Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка