Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі

У користування держави остаточно повернули Успенський собор та Трапезну церкву, що розташовані на території заповідника Києво-Печерська лавра.
Про це повідомила пресслужба Міністерства культури та інформаційної політики 5 січня.
Раніше ці споруди були надані в оренду для користування УПЦ (МП). Термін оренди сплив 31 грудня 2022 року.
У МКІП зазначили, що 5 січня завершила роботу комісія з передання соборів, яка займалася інвентаризацією майна, а також складала акти технічного огляду двох будівель.
На останнє засідання комісії 5 січня не зʼявився митрополит Павло, який мав підписати Акт повернення будівель з боку УПЦ. Утім, відмова підписувати не є перешкодою для повернення майна.
Таким чином Верхня лавра повністю повернута державі, однак монастир УПЦ (МП) залишається у Нижній лаврі.
Як зазначила журналістка Соня Кошкіна у Facebook, за часів Кабміну Миколи Азарова територію Нижньої лаври передали у безстрокове безоплатне користування УПЦ МП.
— Думаю, у Кабміну Шмигаля знайдуться механізми такий договір оренди переглянути, – додала журналістка.
Свято-Успенська Києво-Печерська лавра з 1990 року входить до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО, а Трапезна церква є пам’яткою архітектури національного значення.
Перед Новим роком заповідник Києво-Печерська лавра повідомив УПЦ (МП), що з 1 січня не продовжує договір на її користування Успенським собором. Намісник Лаври звертався до президента з проханням не забирати в УПЦ (МП) ці споруди.