ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Хто отримає підвищені пенсії та коли наступне зростання виплат – Капінус

В Україні знову зросли деякі пенсії – і відсьогодні їх починають виплачувати. Передусім підвищення стосується тих, хто мав великий стаж – у жінок це понад 30 років, у чоловіків – більш як 35, однак, отримував від держави копійки. Насамперед, це аграрії, медсестри, санітарки, працівники освіти – загалом таких 2,5 млн.

Їхня пенсія становитиме 2 тис. грн. Також зросте і мінімалка – на 67 грн. Ще дві категорії, які потрапляють під підвищення – інваліди війни та військовослужбовці, які брали участь у ліквідації аварії на ЧАЕС. Декому держава доплатить по кілька тисяч гривень. У пенсійному фонді запевняють: такі виплати не одноразові. І грошей у бюджеті на них вистачить. Але на все потрібен час.

По цій темі Фактам ICTV дав ексклюзивне інтерв’ю голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

– На сьогодні в рамках державного бюджету передбачено, що в грудні буде підвищення відповідного пенсійного забезпечення в рамках підвищення мінімального прожиткового мінімуму, і відповідно. Проте, якщо брати підвищення, яке відбулося в поточному місяці, то це було зумовлено тим, що Пенсійний фонд отримав певні додаткові ресурси за рахунок зростання надходжень по ЄСВ, – зазначає голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус.

Читайте: Життя на пенсії тільки починається! У Києві бабуся відкрила власний театр

На даному етапі заплановано лише грудневе підвищення у поточному році. Наступного року має бути індексація, яка повинна бути щорічною, в рамках зростання мінімальної заробітної плати і зростання інфляційних процесів, які були в попередньому році. Євгеній Капінус очікує, що ці зміни дадуть можливість на постійній основі здійснювати осучаснення пенсійного забезпечення і тримати його в рамках росту заробітної плати. Також голова правління Пенсійного фонду зазначив, що для отримання гідної пенсії необхідно легально працювати та сплачувати Єдиний соціальний внесок.

– Пенсійне забезпечення – це наслідок заробітної плати. Відповідно, якщо людина сплачує внески з великої зарплати, то пенсійне забезпечення також буде вище, ніж в інших людей, які таких коштів не сплачували. Тому на сьогодні основне питання – це легалізація роботи, сплата Єдиного соціального внеску, які в перспективі дадуть змогу отримати гідне пенсійне забезпечення, – зазначив Євгеній Капінус.

До слова, Факти ICTV розповідали про те, що з 1 липня в Україні зростуть пенсії.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка