ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Сміттєзвалища вже розміром із Данію: як українці відмовляються від поліетилену

Великий супермаркет у центрі столиці. Щодня тут використовують до 20 тисяч поліетиленових пакетів. Сьогодні на полицях здебільшого паперові. Магазин долучився до всесвітньої акції День без поліетилену. Більшості покупців ідея подобається. Однак, чимало тих, хто без пакета життя не уявляє.

Екоактивіст Анастасія Мартиненко переконана – звичку можна виховати. Вона вже кілька років у магазин ходить зі своїми торбинками. ЇЇ громадська організація намагається відучити людей від поліетилену та пластику. Лише пакетів за рік українець використовує півтисячі, а от німцям достатньо лише 45.

Читайте: Україна єдина в Європі не має обов’язкового екологічного моніторингу

У Києві до акції День без поліетилену долучилися майже 100 ресторанів і кав’ярень, але мережа супермаркетів – лише одна. Змусити нікого не можуть, кажуть у міському управлінні екології.  Керівник відомств Андрій Мальований теж сьогодні прийшов із торбинкою.

У Львові антиполіетиленова акція триває три дні. Разом із підприємцями влада міркує як позбутися пластику у закладах торгівлі. Хоча і цього не достатньо, без доброї волі столичної влади проблему не вирішити.

Повністю заборонили використання пакетів 33 країни світу. У Кенії, наприклад, за це можуть навіть посадити на 4 роки чи оштрафувати на 40 тисяч доларів.

Активісти ще раз нагадують – потрібні радикальні і системні зміни, бо Україна невпинно наближається до екологічного колапсу – у нас сміттєзвалища займають 7 % всієї території. Це площа цілої Данії, а переробки відходів і сортування непотребу нема.

Та й у світі ситуація загрозлива – щосекунди на планеті використовують 60 тисяч поліетиленових пакетів, щохвилини – 10 мільйонів. У світовому океані пластику скоро буде більше, ніж риби. Тож, нинішня акція ще один заклик до землян схаменутися.

Нагадаємо, еколог розповів, що водорості, через які позеленіло море в Одесі, становить небезпеку для людей.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка