PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android
Максим Карижський
Автор: Максим Карижський

Вибори у США: як демократи допомагають Трампу переобратися на другий строк

Демократи мали намір використовувати деякі соціалістичні ідеї як зброю проти Трампа на президентських виборах. Але вони повільно обертаються проти самих демократів.

Соціалістична партія США назвала проміжні вибори 2018 року відродженням американського соціалістичного руху. Вибори минулого року дозволили зайняти місця в Конгресі кільком видатним соціал-демократам. Берні Сандерс вже не відчуває себе так самотньо.

Травневі соцопитування американського інституту Gallup показали зростаючий інтерес до соціалістичних ідей серед американської молоді. Якщо століття тому соціалізм подобався 25% американців, то у 2019 році цей показник зріс до 43%. Найбільшою популярністю соціал-демократична течія користується у мілленіалів, більшість яких вважає за краще жити в соціалістичній країні.

Після цих кількох фактів потрапляння в Конгрес прогресивних демократів не здається дивним. Найяскравішими їх представниками стала четвірка новачків в парламенті, яких називають командою (The Squad). До їх складу входить перша американка в Конгресі сомалійського походження Ільхан Омар, перша американка палестинського походження Рашида Тлаіб і перша темношкіра жінка в Конгресі Аянна Преслі. А їх ватажком стала наймолодша конгресвумен Олександра Оказіо-Кортес, яка вчилася у Берні Сандерса. Всі вони змогли потрапити в Конгрес через популярність соцмереж серед молодого покоління, яке захоплено соціал-демократією.

За короткий час свого перебування вони стали відомі своїми гострими висловлюваннями, вкрай лівими поглядами і численними скандалами. Вони вимагали декриміналізувати нелегальну імміграцію, виділити $94 трлн на Зелений Новий курс, імпічмент Трампа, підвищити податок на прибуток до 70%, створити державну медицину за $32 трлн. Вони відмовилися засудити антифашистський тероризм, звинуватили помірних демократів в расизмі і насильство над дітьми. Ільхан Омар відзначилася антисемітськими висловлюваннями, через які сотні євреїв вийшли на мітинг і вимагали її відсторонення з комітету палати представників з іноземних справ.

Через це вони і були залучені в конфлікт з демократкою і спікером Палати представників Ненсі Пелосі. Пелосі не хотіла, щоб соціалістичні пропозиції команди перетягнули Демократичну партію вліво. Хоч Пелосі і сама ліворадикальний політик, вона розуміє, що соціалістичні ініціативи The Squad виходять за всі рамки офіційної повістки партії. Тому вона всіляко намагалася захистити четвірку від роботи партії та навіть ізолювати через побоювання, що вони можуть нашкодити рейтингам демократів на виборах 2020 року.

Трамп міг би продовжувати використовувати стратегію невтручання і просто спостерігати, як у ворога назріває розлад і зростає смута. Але він вчинив інакше. Він накинувся з критикою на команду, привернувши до них ще більше уваги. Пелосі опинилася у складному становищі. Якби вона промовчала в цій ситуації, то неявно підтримала б Трампа. Тому вона як сумлінний керівник заступилася за своїх однопартійців. Але тим самим Демократична партія вписалася за слова своїх радикальних колег. Витівка вдалася.

Мета Трампа – зробити команду обличчям Демократичної партії та показати, що і вся партія така ж радикальна, як і її вкрай ліве крило. І йому це вдається. Атакуючи прогресивних демократок, він визнає їх важливими гравцями в Демократичній партії та робить їх ще відомішими. Зараз Пелосі вже не може зупинити команду. Демократична партія була врятована від внутрішнього розколу, але над нею нависла інша загроза – клеймо соціалістичної партії. Сам же Трамп недавно з гордістю поклявся, що США ніколи не буде соціалістичною країною.

Соціалістичні ідеї хоч і користуються безпрецедентною популярністю в демократичних колах, але вони не користуються настільки широкою підтяжкою, щоб робити на їх основі виборчу кампанію. Тим більше соціал-демократією здебільшого цікавиться молоде покоління, яке складно мобілізувати на вибори. І Пелосі це прекрасно розуміла, коли усувала радикальну четвірку від законодавчих ініціатив.

Більшість американців сьогодні відторгає соціалістичні ідеї. Згідно з останніми соцопитуваннями, 51% американців негативно сприймають соціалізм у своїй країні.

На проміжних виборах 2018 року Демпартія виставляла більш помірних кандидатів, що і забезпечило їм більшість у Палаті представників. Але перед президентськими виборами обертів набирають соціалістичні лідери на кшталт Берні Сандерса, Елізабет Уоррен та Олександри Оказіо-Кортес, які не зможуть залучити на свою сторону більшість виборців. Таким чином демократи неусвідомлено самі ж допомагають Трампу переобиратися на другий термін.

Автор: Карижський Максим, політтехнолог, засновник консалтингового агентства Karyzhsky Communications.

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка