Працює як фальш-ціль та розвідник: ГУР проаналізувало складові російського БпЛА

Фахівці ГУР МО України проаналізували складові нового російського дрона, який виконує функції розвідника і фальш-цілі, та виявили, що майже усі компоненти БпЛА вироблені у Китаї.
Російські дрони з китайськими складовими: що відомо
За даними ГУР, БпЛА може нести бойову частину вагою до 15 кг, він має фюзеляж у формі дельта-крила, схожий на Shahed-136 (Герань-2), але значно менший за розмірами.
Усі основні складові – з Китаю. Польотний контролер з автопілотом, навігаційні модулі та антени, датчик повітряної швидкості та трубка Піто – від однієї китайської компанії CUAV Technology, яка спеціалізується на дослідженнях, розробках та виробництві системних модулів та додатків для БпЛА.
Цікаво, що у жовтні 2022 року компанія офіційно оголосила про заборону постачання своєї продукції до України та РФ.
Проте вже у 2023 році Росія презентувала БпЛА вертикального зльоту нібито власної розробки, який виявився виробом з Китаю, причому доступним на Aliexpress.
Експерти зазначають, що БпЛА оснащений китайською копією австралійського модуля передачі даних RFD900x.
Пристрій дає змогу взаємодіяти не лише з наземною станцією, а й з іншими апаратами, що суттєво підвищує ефективність ведення розвідки.
Крім того, чимало компонентів вже використовувалися у попередніх моделях, як-от Гербера, Пародія, Shahed-136 та універсальних модулях керування авіабомбами.
ГУР продовжує досліджувати технологічні новинки ворога, призначені для військових цілей.