PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

Живий щит та секс-раби: неймовірні факти про експлуатацію дитячої праці

Міжнародна організація праці ще у 2017 році поставила амбітну мету – до 2025 року ліквідувати будь-які форми експлуатації дитячої праці. Також організація закликала всіх об’єднати зусилля для припинення цієї ганебної практики у районах, постраждалих від конфліктів і катастроф.

За оцінками її експертів, 1,5 млрд людей живуть в країнах, охоплених конфліктами, ще близько 200 млн – в зонах стихійних лих, третина з них – діти. Якщо говорити про географію – це Азія, Африка та Латинська Америка.

Відповідно до Конвенції про права дитини, ратифікованої 154 країнами, експлуатація дитячої праці заборонена. Незважаючи на це, вік дітей, праця яких широко експлуатується, становить від 5 до 10 років.

Як викорінити дитячу працю?

Один із найефективніших способів – встановлення вікових обмежень, відповідно до яких діти можуть на законних підставах працювати і пропонувати свої послуги на ринку зайнятості.

Тут насамперед потрібно згадати Конвенцію про мінімальний вік для прийому на роботу, затверджену МОП у 1973 році.

У документі перераховані основні принципи, що стосуються мінімального віку у сфері зайнятості і трудової діяльності:

  • Небезпечна робота, яка може завдати шкоди фізичному, психічному чи моральному здоров’ю дітей, не повинна виконуватися особами, які не досягли 18-річного віку.
  • Базовий мінімальний вік для початку трудової діяльності не повинен наступати до закінчення обов’язкового шкільного навчання, яким зазвичай є 15 років.
  • Діти у віці від 13 до 15 років можуть виконувати легку роботу, якщо це не загрожує їхньому здоров’ю чи безпеці, або не заважає їх навчанню, професійній орієнтації та підготовці.

Вікові обмеження на дитячу працю в Україні

У Кодексі законів про працю чітко прописано вік, з якого дозволяється взяти людину на роботу, – 16 років. Як виняток допускається працевлаштування 14-15-річних, але тільки за згодою одного з батьків або осіб, які їх замінюють.

Як експлуатують дитячу працю

У багатьох країнах діти ніколи не знали і не дізнаються, що таке шасливе дитинство, а замість навчання в школі збирають бавовну, какао, добувають золото, шиють одяг, працюють на шахтах і будівництвах, або й того гірше – стають жертвами сексуальної експлуатації, наркоторгівлі, беруть участь у збройних конфліктах. Це загрожує втратою не тільки здоров’я, а й життя.

Читайте: З 2020 року дітей не прийматимуть у дитбудинки – Супрун

Факти ICTV зібрали в мережі яскраві приклади експлуатації дітей в різних країнах.

Є серед них і Україна, точніше – зона конфлікту на Донбасі, де бойовики використовують дітей як секс-рабів і “живий щит”. Про це ще два роки тому повідомив у звіті Держдеп США. За його даними, у лавах бойовиків воюють діти від 12 до 17 років. Існує навіть дитячий батальйон імені Георгія Побідоносця.

Понад 2 млн дітей у Гані та Кот-д’Івуарі працюють в небезпечних умовах, вирощуючи какао – основний інгредієнт у шоколаді.

У Мексиці працюють 2,48 млн дітей та підлітків, з яких 2,22 млн виконують незаконну роботу. При цьому 40% недостатньо дорослі, щоб працювати на законних підставах, а 60% залучені в діяльність, яка вважається небезпечною для їхнього здоров’я.

Щорічні тайфуни викликають повені і зсуви, які підживлюють злидні на Філіппінах і змушують людей переходити від сільського господарства до видобутку золота. Хлопчик Арчі з 11 років працює на золотій копальні, щоб допомогти своїй родині вижити. Він тягає мішки з рудою вагою майже 45 кг – більше, ніж власна вага. Щодня він працює по 8-12 годин за $2.

Фото: ilo.org

Міжнародна організація праці показала важку працю дітей у Гімалаях. Ці хлопчики щодня тягають каміння на собі, використовуючи саморобні джгути з мотузки та палиці, прикріплені до голів та спин. Вони змушені працювати, бо їхні сім’ї потрапили в рабство через борги.

Фото: International Labour Organization

На цьому знімку 12-річний Мухаммад з Іраку, який працює на фабриці в Наджафі.

Фото: UNICEF

Дитяча праця у КНДР – явище обов’язкове. Вкрай важкою працею зайняті понад 5 млн дітей у віці до 14 років. Наприкінці 2016 року британське видання Mirror опублікувало відео, як північнокорейських школярів із бідних сімей замість навчання змушують безкоштовно по 10 годин на день працювати на ремонті залізничних колій.

Живий щит та секс-раби: неймовірні факти про експлуатацію дитячої праці / 2 фотографии

Фото: Daily Mirror

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський підписав розпорядження про сприяння поверненню десятьох дітей, які позбавлені батьківського піклування.

Фото: Dreamstime

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка