PCEtLSDQndC1INC00L7QsdCw0LLQu9C10L3QsCDRgNC10LrQu9Cw0LzQvNCwIGZ1bGxzY3JlZW4gLS0hPg==
ФАКТИ iPad / iPhone ФАКТИ Android

РФ може бути в ПАРЄ, незважаючи на анексію Криму – Венеціанська комісія

Європейська комісія За демократію через право, більш відома як Венеціанська комісія, зробила висновок, що ПАРЄ не повинна відмовляти Росії в членстві, незважаючи на анексію Криму.

Незважаючи на це, ПАРЄ може збільшити список санкцій щодо держави, яка здійснила анексію.

Венеціанська комісія констатувала, що анексія є “незаконним актом, який порушує заборону на застосування сили та принципи територіальної цілісності держав і невтручання в справи, що відносяться до внутрішньої юрисдикції іншої держави”.

Читайте: Делегація Польщі приєдналася до часткового бойкоту у ПАРЄ

– У відповідності з міжнародним правом існує чітке зобов’язання для всіх держав, а також для міжнародних організацій, включаючи Раду Європи, не визнавати анексію, прямо або опосередковано, – йдеться в доповіді.

Комісія наголошує, що право на вільні і справедливі вибори є одним з найважливіших політичних прав людини, а основне зобов’язання анексуючої держави полягає в тому, щоб дозволити населенню анексованої території брати участь у виборах парламенту тієї держави, якій ця територія належить за законом.

Комісія зазначає, що організація виборів окупуючою державою на анексованій території не може “вилікувати” незаконність анексії.

– Крім того, вибори, що проводяться на територіях за межами міжнародно визнаних кордонів, будуть мати труднощі на відповідність “вільним та справедливим” виборів, навіть якщо їх результати можуть бути достовірним відображенням думки виборців, – йдеться в доповіді.

Таким чином, комісія зробила висновок, що зобов’язання ПАРЄ не визнавати анексію не обов’язково тягне за собою обов’язок відмовити в повноваженнях делегації анексуючої держави.

У повному обсязі доповідь буде опублікована 9 грудня. У ньому не фігурує Україна, Росія чи анексований Крим, але очевидно, що йдеться саме про ці сторони.

Документ був підготовлений за запитом комітету ПАРЄ з правил процедури, імунітетів та інституційних питань наприкінці червня в контексті оскарження повноважень делегації РФ в ПАРЄ на процедурній основі.

Повноваження можна оскаржити до відкриття сесії ПАРЄ 2020 року, коли всі держави-члени, включаючи РФ, повинні будуть представити списки нових делегацій.

Раніше президент Франції Еммануель Макрон заявив, що повернення Росії в ПАРЄ не свідчить про бажання Європи забути про “заморожені” конфлікти.

Джерело: Інтерфакс-Україна

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.
Завантаження...

Вгору Вгору
Вверх

    Знайшли помилку в тексті?

    Помилка