Укр Рус
Ми рекомендуємо
Ми рекомендуємо
, Відеоредактор

Нова фаза протестів у Білорусі. До чого готуються Лукашенко та РФ

Ситуація у Білорусі та плани Лукашенко

Вони вийшли із пиріжками та квітами, а проти них пустили кийки та сльозогінний газ. Кадри шокували світ. Білоруський Омон просто розніс марш пенсіонерів, який пройшов в Мінську. Мирна хода бабусь проти Лукашенка перетворилася на жахіття.

Та це лише підлило оливи у вогонь. Свою позицію вийшли продемонструвати навіть люди з інвалідністю. На милицях та у візках, вони також не схотіли мовчати.

Силовий розвиток подій може бути вигідним Кремлю, який, на думку відомого журналіста Віталія Портнікова й координує дії Білоруських омонівців.

На противагу цьому змінили тактику і самі протестувальники. Переконаний колишній кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало.

Зараз дивляться

Та, схоже, мирними акції будуть лишатися не довго. Світлана Тихановська вже висунула ультиматум Лукашенко. Той має піти до 25 жовтня, інакше вона закликала до загальнонаціональний страйку. І пригрозила блокуванням доріг, а це вдарить по економіці Білорусі.

У відповідь білоруська влада оголосила Тихановську у міжнародний розшук. Ще раніше це зробила Росія.

Силовики ж пригрозили не тільки бити, а вже й стріляти по протестувальниках бойовими набоями. Притому цинічно заявляють що робитимуть це гуманно.

Читайте: Протести в Білорусі: онлайн відео, фото і останні новини

Але чи готові до кровопролиття звичайні правоохоронці. Більшість з них нині на межі – каже колишній співробітник Білоруської міліції Іван Колос. Їх залякують, тиск величезний. Іван розповів про таємні команди, які йдуть згори.

Але у лавах силовиків вже відбувся розкол.

Режим не виглядає монолітним. Багато хлопців просто йдуть зі служби. Тим часом, сам Лукашенко, схоже, зрозумів, що добитися свого лише силою не вийде. І зробив безпрецедентний крок, сів за стіл переговорів із опозицією. Тими, кого ще недавно називав бандитами. Щоправда, не на волі, а у СІЗО КДБ.

Імітуючи діалог з політв’язнями, яких сам же й відправив за ґрати, Лукашенко намагається розколоти опозицію. Двоє з 12 арештованих лідерів протестів таки пристали на пропозицію бацьки.

Марія Колеснікова зустрічатись відмовилась. Начебто Лукашенко попросив Бабарику звернутись до білорусів – припинити акції протесту. Натомість пообіцяв що у 2021 році той зможе взяти участь у дострокових президентських виборах. Після реформи Конституції. Такий собі транзит влади по-кремлівськи.

Свою боєготовність вкотре продемонструвала армія Білорусі на чергових військових навчаннях. Для маневрів “непорушне братерство” до Білорусі стягнули військові підрозділи із Росії, Киргизстану, Таджикистану та Казахстану.

Якщо Лукашенко не втримає ситуацію в країні, у хід пустять армію. І координують такі дії зовсім не у Мінську. Сценарій, за яким у міста можуть ввести війська, нині як ніколи реальний.

Протести у Білорусі

З 9 серпня, дати чергових президентських виборів у Білорусі, у країні не вщухають протести.

За результатами ЦВК, перемогу здобув Олександр Лукашенко. Громадяни були не згодні з цим і вийшли з акціями.

Лукашенко відмовився йти, замість цього провів таємну інавгурацію. Попри це, протести у Білорусі не припиняються. Тихановська пообіцяла надати Лукашенку імунітет у разі мирного передання влади.

Пов'язані теми:

Якщо побачили помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Завантаження

Помилка в тексті
Помилка